Πρεμιέρα για το πρωτάθλημα ανδρών της ΕΚΑΣΑΜΑΘ αυτό το Σαββατοκύριακο με το παιχνίδι της ΑΕΣ-ΓΣ Σέρρες 2017(Ικαροι) να δεσπόζει στην αγωνιστική (Ομόνοια, Κυριακή 2/10 ώρα 7.00μμ μετάδοση livestreaming από το κανάλι του serrespost στο youtube), ενώ την Κυριακή η ανδρική και η γυναικεία ομάδα του Πανσερραϊκού αγωνίζονται για το Κύπελλο Ελλάδας στο ΔΑΚ Σερρών, με πιο δύσκολο το έργο των «λιονταρίνων» καθώς αντιμετωπίζουν (στους 16) την δυνατή ομάδα της Α1 τον ΠΑΣ Γιάννινα που πέρυσι τερμάτισε στην 4η θέση. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί την Κυριακή 2/10 στις 2.30μμ στο ΔΑΚ Σερρών.

Αμέσως μετά στις 5.00μμ η ανδρική ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός υποδέχεται την Ευκαρπία (ομάδα της Β’ Εθνικής) στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Α’ φάσης. Σε ενδεχόμενη νίκη-πρόκριση θα αντιμετωπίσει την ομάδα της ΔΕΚΑ την Τετάρτη 12/10.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Β’ ΦΑΣΗ

Σάββατο 1/10/22

  • 1μμ.ΑΣ ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός ΣΦΠ, Γήπεδο ΠΑΟΚ
  • 5μμ.ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης – ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου Αλεξάνδρειο Μέλαθρον

Κυριακή 2/10/22

  • 12μμ.Παναθλητικός ΑΕ Συκεών – ΟΑ Χανίων, Γήπεδο Επταπυργίου
  • 12.30μμ.Παναθηναϊκός ΑΟ – ΓΑΣ Ευνίκος, Γήπεδο Π. Γιαννακόπουλος
  • 1.30μμ.Αθηναϊκός ΑΣ ΓΣ – ΑΟ Δάφνη Αγ. Δημητρίου, Γήπεδο Δ. Καλτσάς
  • 2.30μμ.ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα, ΔΑΚ Κοιλάδας
    • Διαιτητές Πράττος-Αγραφιώτης Γρ.-Τσαρδούλιας (Δραγκίογλου)
    • Γραμματεία Ράμαλη-Κίναλη-Τσίπος
  • 5μμ.Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας, Νέο Γήπεδο Αγ. Δημητρίου
  • 5μμ.ΑΣ Νίκη Λευκάδας – ΓΣ Εσπερίδες Καλλιθέας, Γήπεδο Λευκάδας

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ ΦΑΣΗ Όμιλος Βορρά Β΄ Εθνικής κατηγορίας

2η Αγωνιστική

Κυριακή 2/10/22

  • 5μμ.ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΠΣ Ευκαρπίας, ΔΑΚ Σερρών
    • Διαιτητές Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας (Δραγκίογλου)
    • Γραμματεία Γρηγοριάδου-Κουντουρά Α. Βασάκος
  • Α/Α ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας

Όμιλος Βορρά Γ΄ Εθνικής κατηγορίας

Κυριακή 2/10/22

  • 5μμ.ΣΚ Ιωάννινα – ΓΑΣ Βασιλικών Θεσσαλονίκης, Νέο Ιωαννίνων

Η ομάδα του Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου αποκλείστηκε από τη συνέχεια της Διοργάνωσης

Β’ ΦΑΣΗ

Σάββατο 1/10/22

  • 4μμ.ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – ΑΟ Αγρινίου, Γήπεδο Γιώργος Γενηματάς
  • 5μμ.Πανιώνιος ΓΣΣ – ΑΣΑ Κόροιβος, Γήπεδο Ανδρέας Βαρίκας

Κυριακή 2/10/22

  • 5μμ.ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΕ Μεγαρίδος ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ και θα οριστεί σε νέα ημερομηνία

Τετάρτη 5/10/22

  • 5μμ.Έσπερος ΓΣ Λαμίας – Πανερυθραϊκός ΑΣ, Χαλκιοπούλειο

Τετάρτη 12/10/22

  • » ΓΣ Αγιάς Ερμής ΚΑΕ – ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης
  • » ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο Κυπαρισσεύς ή ΑΟ Νήαρ Ήστ – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ
  • » ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΑΕ Ψυχικού
  • » Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού ή ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου – ΑΠΣ Αίας Εύοσμου
  • » ΣΚ Ιωάννινα ή ΓΑΣ Βασιλικών – ΕΚ Καβάλας
  • » ΚΑΠ/ΓΣ Κορωπίου ή ΑΟ Τρίκαλα – Πανελευσινιακός ΑΟΚ/ΠΟΚ Έσπερος
  • »  ΑΣ Παπάγου – ΓΣ Αμαρουσίου
  • » ΑΠΣ Φίλλιπος Βέροιας – ΓΣ Ελευθερούπολης Καβάλας
  • » Σταυρούπολη ΕΚ – ΑΟ Τρίτων
  • » ΜΓΣ Πανσερραϊκός/ΠΣ Ευκαρπίας – ΔΕΚΑ
  • » ΓΣ Σοφάδων ή ΓΣ Τιτάνες Παλαμά –  ΑΟ Αμύντας
  • » Α/Α ΑΕ Ν. Κηφισιάς

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 1η Αγωνιστική

Σαββάτο 1/10

  • 7.30μμ. ΑΟ Προσοτσάνης – Αγία Βαρβάρα Καβάλας, Γήπεδο Προσοτσάνης
  • 5μμ.ΑΟ Ηράκλειας – Μακεδόνες Κρηνίδων, Γήπεδο Ηράκλειας
    • Διαιτητές Νέδογλου Α. Δαρνάκας
    • Γραμματεία Τσίπος-Μαστόρου-Κίναλη

Κυριακή 2/10

  • 6μμ. Ένωση Καβάλας Νέοι – ΑΟ Καβάλα, ΔΑΚ Καλαμίτσας
  • 7μμ. ΑΕ Σέρρες – ΓΣ Σέρρες 2017, Γήπεδο Ομόνοιας (livestreaming SERRESPOST)
    • Διαιτητές Καντζουρίδης-Τσακιρίδης
    • Γραμματεία Θεοφανίδου-Τσαγκά-Κίναλη

Ρεπό:Τιτάνες Δράμας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

2η Αγωνιστική (1-2/10/22)

Σαββάτο 1/10

  • 3μμ.ΚΑΟ Σίρις 2021 – ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γήπεδο Ομόνοιας
    • Διαιτητές Πελτέκη-Αναγνωστοπούλου
    • Γραμματεία Πάτηνιου-Χαμαλίδου
  • 5μμ.ΑΕ Σέρρες1 – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, Γήπεδο Ομόνοιας
    • Διαιτητές Τσακιρίδης-Αναγνωστοπούλου
    • Γραμματεία Πάτηνιου-Χαμαλίδου
  • 7μμ.ΑΕ Σέρρες2 – ΓΑΣ Βασάλτης Νιγρίτας, Γήπεδο Ομόνοιας
    • Διαιτητές Τσακιρίδης-Βασάκος
    • Γραμματεία Βασάκος-Κουντουρά Α.

Ρεπό ΓΣ Σέρρες 2017

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

2η Αγωνιστική (1-2/10/22)

Κυριακή 2/10

  • 3μμ.ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΚΑΟ Σίρις 2021, Γήπεδο Ομόνοιας
    • Διαιτητές Νέδογλου Α.-Αναγνωστοπούλου
    • Γραμματεία Θεοφανίδου-Τσαγκά
  • 4.30μμ. ΓΑΣ Βασάλτης Νιγρίτας – ΓΣ Σέρρες 2017, Γήπεδο Νιγρίτας
    • Διαιτητές Καντζουρίδης.-Βασάκος
    • Γραμματεία Πάτηνιου-Χαμαλίδου
  • 5μμ.Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
    • Διαιτητές Πελτέκη-Αναγνωστοπούλου
    • Γραμματεία Βασάκος-Κουντουρά Α.-Χαμαλίδου

Ρεπό ΑΕ Σέρρες και ΑΕ Λευκώνα

ΘΟΜΑΔΑΒΑΓΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1ΚΑΟ Σίρις 20212177-32+45
2ΑΕ Σέρρες2168-29+39
3ΑΕ Λευκώνα1129-68-39
4Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου1132-77-45
5ΑΟ Ηράκλειας000-00
6Βισάλτης Νιγρίτας000-00
7ΓΣ Σέρρες 2017000-00
8ΜΓΣ Πανσερραϊκός000-00

πηγή: https://www.anexartitos.gr/mpasket-oloi-oi-agones-toy-savvatokyriakoy-%c2%bd-oktovrioy?utm_source=webpushr&utm_medium=push&utm_campaign=110672