Μετά το ρεπό που είχαν τοσο η γυναικεία όσο και η ανδρική ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός επανέρχονται στην αγωνιστική δράση με τα «λιοντάρια» να ταξιδεύουν στην Χαλκιδική όπου θα αντιμετωπίσουν τον Πολύγυρο που μετρά τρείς ήττες στις τρεις αγωνιστικές. Τα «λιοντάρια» δεν έχουν περιθώριο για νέα ήττα και μάλιστα από τον θεωρητικά αδύναμο Πολύγυρο. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί το Σάββατο στις 17.00 στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Β’ Εθνικής κατηγορίας.

Οι «λιονταρίνες» την Κυριακή το μεσημέρι θα ταξιδέψουν στην γειτονική Θεσσαλονίκη, όπου θα αντιμετωπίσουν το Πανόραμα, την οποία είχαν κερδίσει στα πλαίσια του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το Ρούπελ την Κυριακή το απόγευμα υποδέχεται τον αήττητο ΓΑΣ Κομοτηνής στο Σιδηρόκαστρο στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ η ΑΕΣ ταξιδεύει στην Προσοτσάνη, ενώ την Κυριακή ο ΓΣ Σέρρες 2017 (Ικαροι) στην γειτονική Καβάλα όπου αντιμετωπίζει τον ΑΟ Καβάλας.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2’ ΕΘΝΙΚΗΣ

4ος ΟΜΙΛΟΣ 3η Αγωνιστική

Κυριακή 30/10

  • 2μμ.Νεάπολη ΑΠΚΠ – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος, Γήπεδο Νεάπολης
  • 2μμ.ΑΓΕ Πιερίας – Πάνθηρες ΑΚ Καβάλας, ΔΑΚ Κατερίνης
  • 2.45μμ.ΑΣ Πανόραμα – ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γήπεδο Ηλ. Τριανταφυλλίδης
    • Διαιτητές: Κλεπουσνιώτου-Πάνος (Μοσχοτόγλου)
  • 3μμ.ΑΕ Πυλαίας – ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης, ΔΑΚ Φιλύρου
  • Ρεπό ΝΓΣΘ Ηρακλής 1908

Βαθμολογία 2Αγωνιστικές

ΘΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2’ΒΑΓΝ-ΗΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1ΝΓΣΘ Ηρακλής 1908422-0156-91+65
2ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος422-0133-109+24
3ΑΣ Πανόραμα321-1112-108+4
4Πάνθηρες ΑΚ Καβάλας321-1110-115-5
5ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης321-185-107-22
6ΜΓΣ Πανσερραϊκός*211-062-37+25
7ΑΕ Πυλαίας220-2114-122-8
8ΑΓΕ Πιερίας220-291-166-75
9Νεάπολη ΑΠΚΠ*110-143-51-8

* Πανσερραϊκός και Νεάπολη ΑΠΚΠ έκαναν το ρεπό τους

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

4ος ΟΜΙΛΟΣ 4η Αγωνιστική Σαββάτο 29/10

  • 4.30μμ.ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικού – ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης, ΔΑΚ Πεύκων
  • 5μμ.ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά – ΜΓΣ Γέφυρας, Γήπεδο Λαγκαδά
  • 6μμ.ΔΕΚΑ – ΠΣ Ευκαρπίας, 11ο Δημ. Εύοσμου
  • 6μμ.ΑΟ Πολύγυρος – ΜΓΣ Πανσερραϊκός STIHL, Γήπεδο Πολυγύρου
    • Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Χρυσάφης-Κανελλίδης (Ιωαννίδου)
  • 7μμ.ΧΑΝΘ – ΑΣ Μακεδονικός, Γήπεδο Μίμης Τσίκινας
  • Ρεπό: Σταυρούπολη ΕΚ

Βαθμολογία 3 Αγωνιστικές

ΘΒ’ ΕΘΝΙΚΗΣΒΑΓΝ-ΗΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικού633-0237-200+37
2ΑΣ Μακεδονικός633-0233-198+35
3ΧΑΝΘ532-1220-179+41
4ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης532-1201-183+18
5ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά532-1240-226+14
6ΜΓΣ Γέφυρας*422-0140-100+40
7ΔΕΚΑ*321-1142-151-9
8Σταυρούπολη ΕΚ330-3214-239-25
9ΠΣ Ευκαρπίας330-3220-268-48
10ΑΟ Πολύγύρου330-3152-248-96
11ΜΓΣ Πανσερραϊκός STIHL*220-2128-135-7

* Πανσερραϊκός, STIH,  ΔΕΚΑ και ΜΓΣ Γέφυρας έκαναν το ρεπό τους

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

6ος ΟΜΙΛΟΣ

4η Αγωνιστική Κυριακή 30/10 5μμ.

  • ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης – ΑΟ Γαλάτιστας, Γήπεδο Χρ. Χριστοδούλου
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΑΣ Κομοτηνής, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
  • Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Αθανασιάδης Αθ. (Δραγκιόγλου)
  • Γραμματεία Ράμναλη-Λυρίδου-Κίναλη
  • ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – ΣΑΑΚ Ανατόλια, ΕΑΚ Αμπελοκήπων
  • ΑΣ Διγενής Λακκώματος – ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης, Γήπεδο Αγ.Παύλου
  •  ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΚΑΟΧ Ευρώπη 87, ΔΑΚ Καλαμαριάς
  • ΚΑΟ Δράμας – Βασιλικά Θεσσαλονίκης ΓΑΣ, Γήπεδο Δ.Κραχτίδης

Βαθμολογία 3 Αγωνιστικές

ΘΓ’ ΕΘΝΙΚΗΒΑΓΝ-ΗΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1Βασιλικά Θεσσαλονίκης633-0251-198+53
2ΚΑΟ Δράμας633-0193-140+53
3ΓΑΣ Κομοτηνής633-0205-154+51
4Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου532-1203-165+38
5ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς532-1210-174+36
6ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων532-1198-179+19
7ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης431-2192-175+17
8ΣΑΑΚ Ανατόλια431-2223-226-3
9ΑΟ Γαλάτιστας431-2203-236-33
10ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης330-3180-247-67
11ΚΑΟΧ Ευρώπη 87330-3144-214-70
12ΑΣ Διγενής Λακκώματος330-3146-240-94

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

5η Αγωνιστική ( 29-30/10/22)

Σάββατο 29/10

  • 7.30μμ.ΑΟ Προσοτσάνης – ΑΕ Σέρρες, Γήπεδο Προσοτσάνης

Διαιτητές: Ρούκας-Παρασίδης

Κυριακή 30/10

  • 5μμ.Ένωση Καβάλας Νέοι – ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Α. Δήμογλου
    • Διαιτητές: Σωτηρίου-Τζάθα
  • 7μμ.ΑΟ Καβάλα – ΓΣ Σέρρες 2017, ΔΑΚ Ποταμουδίων
    • Διαιτητές: Μυσιρλής-Ανεστάκης
    • Γραμματεία: Πάτηνιου-Λαμπίρης-Χαμαλίδης
  • 7μμ.Τιτάνες Δράμας – Μακεδόνες Κρηνίδων, ΔΗΓΑ Δράμας
    • Ρεπό: Αγία Βαρβάρα Καβάλας

Βαθμολογία 4 Αγωνιστικές

ΘΕΚΑΣΑΜΑΘΒΑΓΝ-ΗΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1ΓΣ Σέρρες 2017844-0355-226+129
2Αγία Βαρβάρα Καβάλας844-0309-236+73
3Ένωση Καβάλα Νέοι642-2327-320+7
4ΑΟ Προσοτσάνης541-3224-288-64
5ΑΟ Καβάλα431-2217-225-8
6ΑΟ Ηράκλειας321-1129-1290
7ΑΕ Σέρρες321-1133-137-4
8Τιτάνες Δράμας330-3147-252-105
9Μακεδόνες Κρηνίδων220-2142-170-28

ΑΝΑΒΛΗΘΕΝΤΑ ΜΑΤΣ

  • ΑΟ Ηράκλειας – Μακεδόνες Κρηνίδων (1η Αγωνιστική)
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – ΑΕ Σέρρες (2η Αγωνιστική)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Τετάρτη 26/10

  • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 78-33
    • Τα Δεκάλεπτα 18-4,40-17ημιχ.62-23,78-33 ΤΕΛΙΚΟ
    • Διατητές Αλευράς-Καραπαναγιωτίδης
    • Γραμματεία Θεοφανίδου-Γρηγοριάδου
    • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας (Καλάης) Ιωάννου Καραγιάννης Λασκα. Μπεγκα Α.Μπενγκα Λ.Μπενγκα Ρ Σαμαράς Σερβίάς Χούνος
    • ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Σαμαράς) Κλώνης Κονσολίδης Μανδραλής Μονοχειρ Ντανατσίδης Πίκος Ραβανης Στρουμπινης  Τζιμηρόπουλος Χατζηπαυλιδης Χατζησπυρογλου Χορταρας

Ρεπό ΑΕ Σέρρες1

5η Αγωνιστική (29-30/10/22)

Σάββατο 29/10

  • 3μμ.Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΚΑΟ Σίρις 2021, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
    • Διαιτητές: Πελτέκη-Καραπαναγιωτίδης
    • Γραμματεία: Λυρίδου
  • 3μμ.ΓΣ Σέρρες 2017 – ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας, Γήπεδο Ομόνοιας
    • Διαιτητές: Καντζουρίδης-Δημόπουλος
    • Γραμματεία: Θεοφανίδου-Γρηγοριάδου
  • Κυριακή 30/10
  • 1.30μμ.ΑΕ Σέρρες1 – ΑΕ Σέρρες2, Γήπεδο Ομόνοιας
    • Διαιτητές:Καντζουρίδης-Καραπαναγιωτίδης
    • Γραμματεία: Γρηγοριάδου-Θεοφανίδου
  • Ρεπό ΜΓΣ Πανσερραϊκός

Βαθμολογία 4 Αγωνιστικές

ΘΟΜΑΔΑΒΑΓΝ-ΗΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1ΑΕ Σέρρες1633-0289-91+198
2Βισάλτης Νιγρίτας633-0223-102+121
3ΑΕ Σέρρες2642-2220-172+48
4ΜΓΣ Πανσερραϊκός642-2185-252-67
5ΓΣ Σέρρες 2017532-1171-148+23
6ΚΑΟ Σίρις 2021440-4157-295-138
7Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου330-369-254-185

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο 29-30/10

Βαθμολογία 1 Αγωνιστική

ΘΝΕΑΝΙΔΩΝΒΑΓΝ-ΗΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1ΑΟ Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης211-072-31+41
2ΜΓΣ Πανσερραϊκός211-020-0+20
3ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας211-020-0+20
4ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης110-131-72-41
5Ένωση Καβάλας*010-10-20-20
6Πάνθηρες ΑΚ Καβάλας*010-10-20-20

*Ένωση Καβάλας και Πάνθηρες ΑΚ Καβάλας έχουν ένα μηδενισμό

Επόμενη 2η Αγωνιστική

  • Πάνθηρες ΑΚ Καβάλας – ΑΟ Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης, ΔΑΚ Ποταμουδίων
  • ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης – Ένωση Καβάλας, Γήπεδο Ευμοίρου
  • ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός, ΔΑΚ Ποταμουδίων

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

6η Αγωνιστική Σάββατο 29/10

  • 5μμ.ΑΕ Λευκώνα – ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Ομόνοιας
    • Διαιτητές: Τσακιρίδης-Δημόπουλος
    • Γραμματεία: Τσίπος-Κίναλη
  • 7μμ.ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γήπεδο Νιγρίτας
    • Διαιτητές: Νέδογλου-Βασάκος
  • 7μμ.ΑΕ Σέρρες – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, Γήπεδο Ομόνοιας
    • Διαιτητές: Νέδογλου-Βασάκος
    • Γραμματεία: Βασάκος-Τσίπος

Ρεπό ΚΑΟ Σίρις 2021 και ΓΣ Σέρρες 2017

Βαθμολογία 5 Αγωνιστικές

ΘΠΑΙΔΩΝΒΑΓΝ-ΗΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1ΚΑΟ Σίρις 2021954-1268-230+38
2ΑΕ Σέρρες844-0346-122+224
3ΜΓΣ Πανσερραϊκός743-1236-120+116
4Βισάλτης Νιγρίτας743-1228-178+50
5Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου541-3151-239-88
6ΑΕ Λευκώνα431-2153-171-18
7ΓΣ Σέρρες 2017440-4146-299-153
8ΑΟ Ηράκλειας440-4132-301-169

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

1η Αγωνιστική (22-23/10/22)

Τετάρτη 26/10

  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας 0-20 α.α
    • Γραμματεία: Κουντουρά Α. Κουντουρά Ε.

2η Αγωνιστική

  • Σάββατο 29/10
    • 3μμ.Αγία Βαρβάρα Καβάλας – Πάνθηρες ΑΚ Καβάλας, ΔΑΚ Ποταμουδίων
    • 7μμ.Ολυμπιακή Ακαδημία Δράμας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός, ΔΗΓΑ Δράμας
      • Διαιτητές: Ράπτης-Μπαρλιάτσας
  • Κυριακή 30/10
    • 10πμ.ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας – Ένωση Καβάλας, ΔΑΚ Ποταμουδίων
ΘΚΟΡΑΣΙΔΩΝΒΑΓΝ-ΗΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1Πάνθηρες ΑΚ Καβάλας211-049-15+34
2ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας211-020+20
3Αγία Βαρβάρα Καβάλας211-020-0+20
4Ένωση Καβάλας010-10-20-20
5ΜΓΣ Πανσερραϊκός010-10-20-20
6Ολυμπιακή Ακαδημία Δράμας110-115-49-34