Με ήττες ξεκίνησαν στα Εθνικά πρωταθλήματα οι δύο σερραϊκές ομάδες. Ο ΜΓΣ Πανσερραϊκός STIHL ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Μακεδονικό 82-78 στα πλαίσια της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας. Τα «λιοντάρια» ξεκίνησαν μουδιασμένα το παιχνίδι και βρέθηκαν 8 πόντους πίσω στο σκορ στο 1ο δεκάλεπτο. Στη συνέχεια κυνήγησαν το σκορ αλλά δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν την διαφορά παρά τον βομβαρδισμό τριπόντων που πέτυχαν 10 έναντι 6 και στο τέλος ηττήθηκαν με 82-78. Σκόρερ των «κόκκινων» για μια ακόμη φορά ο Μιλόσεβιτς (18π, 3τρ).  Επόμενο επίσημο παιχνίδι για τα «λιοντάρια» την Τετάρτη στο ΔΑΚ «Γιάννης Τσιντσάρης» όπου θα αντιμετωπίσουν την ομάδα της ΔΕΚΑ στα πλαίσια του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το Ρούπελ ηττήθηκε εκτός έδρας από τον ΚΑΟΔ 61-49 στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Η ομάδα του Κοκολιού βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 1ο δεκάλεπτο με -13 π (22-9) και στη συνέχεια δεν μπόρεσε να ξαναμπεί στο παιχνίδι και να διεκδικήσει με αξιώσεις τη νίκη. Τελικά ηττήθηκε με 61-49.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των σερραϊκών ομάδων στα πρωταθλήματα που συμμετέχουν έχουν ως εξής:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Το Πρωτάθλημα αρχίζει το προσεχές Σαββατοκύριακο 15-16 Οκτωβρίου

4ος ΟΜΙΛΟΣ 1η Αγωνιστική Κυριακή 16/10

  • 1μμ.ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 2μμ.ΑΓΕ Πιερίας – ΝΓΣΘ Ηρακλής 1908, ΔΑΚ Κατερίνης
  • 2.45μμ.ΑΣ Πανόραμα – Πάνθηρες ΑΚ Καβάλας, Γήπεδο Ηλ΄. Τριανταφυλλίδης
  • 3μμ.ΑΕ Πυλαίας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος, ΔΑΚ Φιλύρου

Ρεπό Νεάπολη ΑΠΚΠ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

4ος ΟΜΙΛΟΣ 1η Αγωνιστική Σαββάτο 8/10

  • ΠΣ Ευκαρπίας – ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά 87-89
  • ΑΣ Μακεδονικός – ΜΓΣ Πανσερραϊκός STIHL 82-78
    • Τα Δεκάλεπτα 27-19, 42-39ημιχ. 62-59, 82-78
    • Διαιτητές Ντούρας-Παπαγεωργίου-Θεοδωρίδης (Τοζακίδης)
    • ΑΣ Μακεδονικός(Γεροφώτης-Φωτιάδης): Τσακαλέρης 24 Αμπαράς 20(1), Γαλανίδης 13(3), Φλιάτης Ι. 11(1), Φλιάτης Γ. 9, Χατζημιχαηλίδης 3(1), Τραπεζάνογλου 2, Κόκκιος, Παπασάβογλου Αρ., Στρυβάκης
    • ΜΓΣ Πανσερραϊκός STIHL (Κακιούζης-Κηρύκος): Μιλόσεβιτς 18(3), Γεωργιανός 11(2), Μάντζιος 11, Χριστοδούλου 11, Ντίνος 10(2), Μπίλιος 8(2), Γρίψιος 6, Κεραμάρης 3(1), Αχτσής
  • ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης  – ΑΟ Πολύγυρου 87-47
  • Σταυρούπολη ΕΚ – ΧΑΝΘ 69-84
  • ΔΕΚΑ – ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικού 60-71

Ρεπό: ΜΓΣ Γέφυρας

 

ΘΒ’ ΕΘΝΙΚΗ 1η αγων.ΒΑΓΝ-ΗΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης211-087-47+40
2ΧΑΝΘ211-084-69+15
3ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικού211-071-60+11
4ΑΣ Μακεδονικός211-082-78+4
5ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά211-089-87+2
6ΠΣ Ευκαρπίας110-187-89-2
7ΜΓΣ Πανσερραϊκός STIHL110-178-82-4
8ΔΕΚΑ110-160-71-11
9Σταυρούπολη ΕΚ110-169-84-15
10ΑΟ Πολύγύρου110-147-87-40
11ΜΓΣ Γέφυρας000-00-00

Επόμενη 2η Αγωνιστική Σαββάτο 15/10

  • 5μμ.ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΜΓΣ Γέφυρας, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 5μμ.ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά – ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης, Γήπεδο Λαγκαδά
  • 5μμ.ΧΑΝΘ – ΠΣ Ευκαρπίας, Γήπεδο Μ. Τσίκινας
  • 6μμ.ΑΟ Πολύγυρος – ΑΣ Μακεδονικός, Γήπεδο Πολυγύρου
  • 6.30μμ.ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικού – Σταυρούπολη ΕΚ, ΔΑΚ Πεύκων

Ρεπό: ΔΕΚΑ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική

Σάββατο 1/10/22

  • ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – ΑΟ Αγρινίου 67-74
  • Πανιώνιος ΓΣΣ – ΑΣΑ Κόροιβος 84-70

Τετάρτη 5/10/22

  • Έσπερος ΓΣ Λαμίας – Πανερυθραϊκός ΑΣ 75-89

Τετάρτη 12/10/22

  • 5μμ.ΓΣ Αγιάς Ερμής ΚΑΕ (Λάρισα ΚΑΕ) – ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης,Ιβανώφειο
  • 5μμ. ΑΟ Νήαρ Ήστ – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ, Γήπεδο Νήαρ Ηστ
  • 5μμ. ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΑΕ Ψυχικού, Γήπεδο Σχηματαρίου
  • 5μμ. ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου – ΑΠΣ Αίας Εύοσμου, Γήπεδο Αγ. Δημητρίου
  • 5μμ. ΣΚ Ιωάννινα – ΕΚ Καβάλας, Νέο Γήπεδο Ιωαννίνων
  • 5μμ.ΑΣ Παπάγου – ΓΣ Αμαρουσίου, Γήπεδο Παπάγου
  • 5μμ. ΑΠΣ Φίλλιπος Βέροιας – ΓΣ Ελευθερούπολης Καβάλας, ΔΑΚ Βικέλας
  • 5μμ. Σταυρούπολη ΕΚ – ΑΟ Τρίτων, Γήπεδο Λαζ. Παπαδόπουλος
  • 5μμ.ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΔΕΚΑ, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • Γραμματεία Πάτηνιου-Χαμαλίδου-Κίναλη
  • 5μμ. ΓΣ Σοφάδων – ΑΟ Αμύντας, Γήπεδο Σοφάδων
  • 7.30μμ. ΚΑΠ – Πανελευσινιακός ΑΟΚ, Γήπεδο Κοντοπεύκου

Τετάρτη 12/10/22

  • 5μμ.ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΕ Μεγαρίδος, 1ο Γήπεδο Κροίσος Πέρσης
  • Α/Α ΑΕ Ν. Κηφισιάς

2η Αγωνιστική Τετάρτη 19/10/22

  • ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΓΣ Σοφάδων/ΑΟ Αμύντας
  • ΚΑΠ/Πανελευσινιακός ΑΟΚ – ΑΟ Νήαρ Ήστ/ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός/ΔΕΚΑ – ΑΠΣ Φίλλιπος Βέροιας/ΓΣ Ελευθερούπολης Καβάλας
  • ΓΣ Αγιάς Ερμής ΚΑΕ (Λάρισα ΚΑΕ)/ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης – Σταυρούπολη ΕΚ/ΑΟ Τρίτων
  • Πανιώνιος ΓΣΣ – ΑΟΝΣ Μίλων/ΝΕ Μεγαρίδος
  • ΑΣ Παπάγου/ΓΣ Αμαρουσίου – ΑΟ Αγρινίου
  • ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου/ΑΠΣ Αίας Εύοσμου – ΣΚ Ιωάννινα/ΕΚ Καβάλας
  • ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου/ΑΕ Ψυχικού – Πανερυθραϊκός

Η ομάδα του Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου αποκλείστηκε από τη συνέχεια της Διοργάνωσης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ

6ος ΟΜΙΛΟΣ 1η Αγωνιστική Κυριακή 9/10 5μμ.

  • ΣΑΑΚ Ανατόλια – Βασιλικά Θεσσαλονίκης ΓΑΣ 77-84 παρ.
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – ΑΟ Γαλάτιστας 70-51
  • ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 – ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης 48-79
  • ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 58-86
  • ΚΑΟ Δράμας – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
    • Τα Δεκάλεπτα 22-9,37-30ημιχ.51-38,61-49 ΤΕΛΙΚΟ
    • Διαιτητές Κώνης-Αναστασιάδης Γ. (Στουπίδης)
    • Γραμματεία Γκόγκας-Ξενικάκη-Ταούδης
    • ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Στυλίδης 19(1), Κουμλέλης 12(1), Ραντοσάβλιεβιτς 11, Καβαργύρης 6(2), Μαρκόπουλος 6(2), Σιταρίδης 3(1), Γρούδος 2, Παπαπασχάλης 2, Γαϊτανίδης, Δομζαρίδης, Χριστοφορίδης
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Κοκολιός): Σιδερίδης 14(4), Δατσιάδης 11(1), Παπαδόπουλος Γ. 7, Φραγκούλης 5(1), Γκούτζιας 4, Δαλαγκόζης 3(1), Κάτος 3, Δαμιανάκος, Κεμανετζής, Λουλούδης, Μπαζντέκας,Τοπολίγκας
  • ΑΣ Διγενής Λακκώματος – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 48-86
ΘΓ’ ΕΘΝΙΚΗ 1η αγων.ΒΑΓΝ-ΗΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς211-086-48+38
2ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης211-079-48+31
3ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων211-086-58+28
4ΓΑΣ Κομοτηνής211-070-51+19
5ΚΑΟ Δράμας211-061-49+12
6Βασιλικά Θεσσαλονίκης211-084-77+7
7ΣΑΑΚ Ανατόλια110-177-84-7
8Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου110-149-61-12
9ΑΟ Γαλάτιστας110-151-70-19
10ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης110-158-86-28
11ΚΑΟΧ Ευρώπη 87110-148-79-31
12ΑΣ Διγενής Λακκώματος110-148-86-38

Επόμενη 2η Αγωνιστική Κυριακή 16/10 5μμ.

  • Βασιλικά Θεσσαλονίκης ΓΑΣ – ΑΣ Διγενής Λακκώματος, ΔΑΚ Βασιλικών
  • ΑΟ Γαλάτιστας – ΣΑΑΚ Ανατόλια, Γήπεδο Πολυγύρου
  • ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνής, Γήπεδο Χριστίνα Χριστοδούλου
  • ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – ΚΑΟΧ Ευρώπη 87, ΕΑΚ Αμπελοκήπων
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
  • ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΚΑΟ Δράμας, ΔΑΚ Καλαμαριάς

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 2η Αγωνιστική

  • Σαββάτο 8/10
    • ΑΟ Καβάλα – Τιτάνες Δράμας 70-44
  • Κυριακή 9/10
    • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΟ Προσοτσάνης 80-47
      • Τα Δεκάλεπτα 26-13,39-29ημιχ.57-35,80-47 ΤΕΛΙΚΟ
      • Διαιτητές Αλευράς-Νέδογλου Αρ.
      • Γραμματεία Ράμναλη-Βασάκος
      • ΓΣ Σέρρες 2017 (Μπουτάκογλου) Ασημάκης 12 Δαγκουλας 12 Χασάπης 10 Θεοδοσιάδης 9(1) Μηνας 6(1) Ανδρικάκης 6 Γούνας 6
      • Σιδηρόπουλος 5(1) Δημητρακάς 4 Μυλωνόπουλος 4 Καραλιβανος 2 Λαδιάς 2
      • ΑΟ Προσοτσάνης
      • Κακατσίδης 11(1) Παλτόγλου 8(1) Κουτσίδης 8 Οικονόμου 8 Αγάπιος 5(1)
      • Νυμφόπουλος 3(1) Ουζούνης 3 (1)
    • Αγία Βαρβάρα Καβάλας – Ένωση Καβάλας Νέοι 74-69
    • Μακεδόνες Κρηνίδων – ΑΕ Σέρρες
  • Ρεπό: ΑΟ Ηράκλειας

ΘΕΚΑΣΑΜΑΘ 2η αγ.ΒΑΓΝ-ΗΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1ΓΣ Σέρρες 2017422-0168-112+56
2Αγία Βαρβάρα Καβάλας422-0134-106+28
3ΑΟ Καβάλα321-1151-136-+15
4Ένωση Καβάλα Νέοι321-1161-155+6
5ΑΟ Προσοτσάνης220-284-140-56
6ΑΕ Σέρρες110-165-88-23
7Τιτάνες Δράμας110-144-70-26
8ΑΟ Ηράκλειας000-00-00
9Μακεδόνες Κρηνίδων000-00-00

Επόμενη 3η Αγωνιστική

  • ΑΕ Σέρρες – ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Ομόνοιας
  • Ένωση Καβάλας Νέοι – ΓΣ Σέρρες 2017, Γήπεδο Καλαμίτσας
  • Τιτάνες Δράμας – Αγία Βαρβάρα Καβάλας, ΔΗΓΑ Δράμας
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Μακεδόνες Κρηνίδων, Γήπεδο Προσοτσάνης

Ρεπό: ΑΟ Καβάλα

ΑΝΑΒΛΗΘΕΝΤΑ ΜΑΤΣ

  • ΑΟ Ηράκλειας – Μακεδόνες Κρηνίδων (1η Αγωνιστική)
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – ΑΕ Σέρρες (2η Αγωνιστική)

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ ‘ ΤΑΣΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ’

A’ ΟΜΙΛΟΣ – Γ’ ΦΑΣΗ

  • ΑΕ Σέρρες – Αγία Βαρβάρα Καβάλας
  • Α/Α ΓΣ Σέρρες 2017

Β’ ΟΜΙΛΟΣ – Γ’ ΦΑΣΗ

  • ΓΑΣ Κομοτηνής U-21- Αστέρας Καβάλας
  • Α/Α Λεύκιππος Ξάνθης U-21

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 3η Αγωνιστική (8-9/10/22)

  • Σαββάτο 8/10
    • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας – ΚΑΟ Σίρις 2021 77-36
      • Τα Δεκάλεπτα 28-6,42-13ημιχ.62-26,77-36 ΤΕΛΙΚΟ
      • Διαιτητές Πελτέκη-Αλευράς
      • Γραμματεία Χαμαλίδου-Πάτηνιου
      • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας (Καλάης) Ιωάννου Καζαμιας Καραγιάννης Λασκα. Μπενγκα Λ.Μπενγκα Ρ Σαμαράς Σερβίάς Χούνος
      • ΚΑΟ Σίρις 2021 (Τότσιος-Παππούδας) Ανοιξιάδης Βεζυργιαννίδης Δασκαλάκης Κιοτελεκιάν Κουτρόπουλος Κωνσταντίνου Τότκας Χατζίκας Χουτουμαν
    • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σέρρες2 45-33
      • Τα Δεκάλεπτα 12-10,25-16 ημιχ.38-26 45-33 ΤΕΛΙΚΟ
      • Διαιτητές Τσακιρίδης-Νέδογλου Αρ.
      • Γραμματεία Κουντουρα Α. Κουντουρα Ε.
      • ΓΣ Σέρρες 2017 Καμαράκης-Αθανασίου) Αθανασίου  Βαγενάς Γιάτσιος Γκαζάκης Ευαγγελίδης Καλαϊτζής Καμπούρης Κουδέρης Νησιούδης Ράμναλης  Ρήγας Τσιώλης
      • ΑΕ Σέρρες2 (Γκαβανόζης) Αθανασόπουλος Βελιώτης Γιαλαμάς Γκαβανόζης Γρούνης Διαμαντής Θεοδωρίδης Ιορδανίδης Κανακάρης Κεραμάρης Κουρτάλης Πλασταράς Σιδηρόπουλος
  • Κυριακή 9/10
    • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΑΕ Σέρρες1 20-100
      • Τα Δεκάλεπτα 7-29,7-55ημιχ.18-75,20-100
      • Διαιτητές Δαρνάκας-Δημόπουλος
      • Γραμματεία Κίναλη-Τσίπος
      • ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Σαμαράς) Αναγνωστόπουλος Εζώβαλης Κολοβός Λιγδας Μανδραλής Μονοχειρ Πίκος Ραβανης Στρουμπινης  Φιλιππίδης Χατζηπαυλιδης Χατζησπυρογλου Χορταρας
      • ΑΕ Σέρρες1 (Γκαβανόζης) Γουγουσιάδης Γρούνης Ελεζι Θεοφανίδης Θεοχαρίδης  Κακλίδης Καραπέπερας Κώστογλου Λάτσιος Μπανάβας Ντώνες Πεχλιβανίδης Σαρρής
  • Ρεπό Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

ΘΕΦΗΒΩΝ Βαθμ 3 ΑγΒΑΓΝ-ΗΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1ΑΕ Σέρρες1633-0287-91+196
2Βισάλτης Νιγρίτας422-0145-69+76
3ΑΕ Σέρρες2431-2138-154-16
4ΓΣ Σέρρες 2017321-187-120-33
5ΜΓΣ Πανσερραϊκός321-182-150-68
6ΚΑΟ Σίρις 2021330-3129-211-82
7Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου110-129-102-73

Επόμενη 4η Αγωνιστική (22-23/10/22)

  • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γήπεδο Νιγρίτας
  • ΚΑΟ Σίρις 2021 – ΓΣ Σέρρες 2017, Γήπεδο Ομόνοιας
  • ΑΕ Σέρρες2 – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, Γήπεδο Ομόνοιας

Ρεπό ΑΕ Σέρρες1

ΑΝΑΒΛΗΘΕΝΤΑ ΜΑΤΣ

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΜΓΣ Πανσερραϊκός (1η Αγωνιστική)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 3η Αγωνιστική (8-9/10/22)

  • Σαββάτο 8/10
    • ΑΟ Ηράκλειας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 18-54
      • Διαιτητές Καντζουρίδης-Δημόπουλος
      • Γραμματεία Θεοφανίδου-Γρηγοριάδου
      • ΑΟ Ηράκλειας (Παναγιωτίδης) Αναστασίου Βρακόπουλος, Ίγγιλης Καρασερίδης, Κρουσιόβαλης, Παπαδόπουλος Σωτηριάδης Β Σωτηριάδης Ι Τζαφέρης Τόκου
      • ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Σαμαράς) Αλτιντασιώτης Αναγνωστόπουλος Καμμένης Καραγκιόζης Καραουλάνης Κεσίδης Κλώνης Μοσχολιός Παπαδόπουλος Τζιμητρόπουλος Χατζησπύρογλου Χορταράς
  • Κυριακή 9/10
    • ΚΑΟ Σίρις 2021 – ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας 46-27
      • Τα Δεκάλεπτα 12-4,21-15ημιχ.32-23,46-27 ΤΕΛΙΚΟ
      • Διαιτητές Καντζουρίδης-Δημόπουλος
      • Γραμματεία Θεοφανίδου-Γρηγοριάδου
      • ΚΑΟ Σίρις 2021 (Τότσιος-Παππούδας) Ανοιξιάδης Βεζυργιαννίδης Δασκαλάκης Κιοτελεκιάν Κουτρόπουλος Κωνσταντίνου Σιδηρόπουλος Τότκας Τριανταφυλλίδης Φαρκαλής Χατζίκας
      • ΓΑΣ Βασάλτης Νιγρίτας (Καλάης) Διαμαντής Μπαλάσης Ουζουνίδης Σαμαράς Χαραλαμπίδης Χηρουδης Χριστοδούλου
    • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σέρρες 25-97
      • Τα Δεκάλεπτα 3-30,8-61ημιχ.11-78,25-97 ΤΕΛΙΚΟ
      • Διαιτητές Καντζουρίδης-Βασάκος
      • Γραμματεία Τσίπος-Λυρίδου
      • ΓΣ Σέρρες 2017 (Καμαράκης-Αθανασίου) Γκαζάκης Γουγουσιάδης Καραουλάνης Μαλλιαράς Μαργαρίτης Μαυρουδής Μπαχτσιαβάνης Μάτσικας Μύθου Καζακίδης Πετρίδης Τσαϊλής
      • ΑΕ Σέρρες (Γκαβανόζης) Αθανασόπουλος Γιαλαμάς Γκαβανόζης Γρούνης Διαμαντής Θεοδωρίδης Ιορδανίδης Κανακάρης Καραουλάνης Κεραμάρης Κουρτάλης Πλασταράς Σιδηρόπουλος
    • Ρεπό ΑΕ Λευκώνα και Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
ΘΠΑΙΔΩΝ 3η αγων.ΒΑΓΝ-ΗΠΟΝΤΟΙΔΙΑΦ
1ΚΑΟ Σίρις 2021633-0180-111+69
2ΜΓΣ Πανσερραϊκός532-1180-104+76
3ΑΕ Σέρρες422-0165-54+111
4Βισάλτης Νιγρίτας321-185-91-6
5Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου321-184-119-35
6ΓΣ Σέρρες 2017330-399-229-130
7ΑΟ Ηράκλειας220-260-106-46
8ΑΕ Λευκώνα110-129-68-39

Επόμενη 4η Αγωνιστική (15-16/10/22)

  • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας – ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Νιγρίτας
  • ΑΕ Σέρρες – ΚΑΟ Σίρις 2021, Γήπεδο Ομόνοιας
  •  ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • ΑΕ Λευκώνα – ΓΣ Σέρρες 2017, Γήπεδο Ομόνοιας

πηγή: https://www.anexartitos.gr/mpasket-serres-ola-ta-apotelesmata-toy-savvatokyriakoy-8-9-10-274-fotos-apo-tria-paichnidia?utm_source=webpushr&utm_medium=push&utm_campaign=110960