ΜΠΑΣΚΕΤ με Αμαξίδια-ΜΓΣ Πανσερραϊκός: Παρά την ήττα από τον Αρη-Στο τρίτο δεκάλεπτο έδειξε βελτίωση (φωτορεπορτάζ)

Το μεσημέρι της Κυριακής 15/4 ξεκίνησε ο δεύτερος γύρος του Πρωταθλήματος Μπάσκετ  ΟΣΑΚΕ με αμαξίδια (8η αγωνιστική), στο οποίο συμμετέχει για πρώτη φορά η νεοφώτιστη ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός.  Η ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός ηττήθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο Σερρών, από την έμπειρη ομάδα του ΑΡΗ Θεσσαλονίκης  με σκορ 26-56...

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους παίκτες της Χατζηζωϊδου να επιβάλλουν το παιχνίδι τους στους παίκτες τηςΚαρυοφυλλάκη και να παίρνουν προβάδισμα στο 1ο δεκάλεπτο 2-14. Η εμπειρία των παικτών του ΑΡΗ φάνηκε στο δευτερο δεκάλεπτο όταν και αύξησαν τη διαφορά τελειώνοντας το ημίχρονο με 6-27.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι παίκτες της Καρυοφυλλάκη, έδειξαν να μπαίνουν στο κλίμα του παιχνιδιού και με σκορερ τον Κανακάρη αντιμετώπισαν στα…ίσα τον Αρη κάνοντας ένα επιμέρους 12-12  με το 10λεπτο να λήγει 18-39.

Στη τέταρτη περίοδο, οι παίκτες του Πανσερραϊκου ήταν άστοχοι στην τελική προσπάθεια, με αποτέλεσμα ο Αρης να πάρει μια καθαρή νίκη με 26-56.

• Διαιτητές: Γιαννούλης – Ορφανόπούλος
  • Πανσερραϊκός (Καριοφυλλάκη): Βαφειάδης, Βασιλειάδου Ι., Κανακάρης 12, Καπούλας 4, Γέργος 8, Γκέρης 2, Γρίψιος.
  • Άρης (Χατζηζωγίδου): Παντελίδης 8, Βαριτιμίδης 2, Τσακιλτσίδης 6, Καραδήμος 4, Κεφαλάς 8, Τσιντάρης 8, Συμεωνίδης 8, Βλαστός 12.