Επικοινωνία: info@serraikanea.gr

Αθλητικα

Σέρρες, Μπάσκετ, ΑΕΣ: Ήττες για παιδικό και εφηβικό σε Νιγρίτα κι Ηράκλεια

Στην τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος η ΑΕΣ φιλοξενήθηκε από την  σκληροτράχηλη ομάδα του Βισάλτη Νιγρίτας.

Οι παίκτες του Φώτη Κοκολιού δε κατάφεραν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να ακολουθήσουν το αγωνιστικό πλάνο που σχεδίασαν. Εγκλωβίστηκαν στο ρυθμό που τους επέβαλαν οι αντίπαλοι, δίχως να έχουν εναλλακτικές λύσεις στο παρκέ.

Η Διοίκηση της ΑΕΣ συγχαίρει την ομάδα του Βισάλτη Νιγρίτας για τη νίκη.

Τελικό σκορ:
72-43
Δεκάλεπτα: 15-06, 22-11, 22-14, 13-12

Α.Ε.Σ. (Κοκολιός – Ιωσηφίδης):
Σκαπής, Ρήγας, Σαρρής, Καϊμακάμης, Λάτσιος, Θεοδωρίδης, Τσιομπάνης, Σταμπούλογλου, Λεοντής, Πεχλιβανίδης.

Βισάλτης Νιγρίτας (Καλάης):
Λάγκα, Ιωάννου, Μπένγκα Λ., Μπένγκα Ρ., Χούνος, Κωνσταντινίδης, Μπένγκα Θ., Καραγιάνης.

Επόμενο παιχνίδι με την ομάδα των Ικάρων το προσεχές Σαββατοκύριακο.

Ήττα με κακή εμφάνιση για την εφηβική ομάδα της ΑΕΣ το απόγευμα της Κυριακής στην Ηράκλεια με σκορ 59-36.

Αναφορικά με την εικόνα του παιχνιδιού οι δύο ομάδες παρουσιάστηκαν άστοχες στην πρώτη περίοδο με το φτωχό 16-12 να είναι το σκορ τη περιόδου. Στο 2ο και 3ο δεκάλεπτο η ΑΕΣ έπαθε επιθετικό blackout γεγονός που έβαλε σε θέση οδηγού την Ηράκλεια με τα επιμέρους σκορ να είναι 17-10 και 15-05 αντίστοιχα γεγονός το οποίο έκανε την 4η περίοδο διαδικαστικού χαρακτήρα.

Πέρα για πέρα δίκαιη η νίκη της Ηράκλειας.

Διαιτητές : Δημάδης – Καρυπίδης.

Ηράκλεια ( Μάντζιος ): Λουλόπουλος, Ράμναλης, Κουτσάκης Ε., Βαφείδης, Λαζαρίδης, Βάκας, Αρβανιτίδης, Κουτουμαράκης, Μπαμπαχμίδης, Κουτσάκης Α., Κατσιούρας, Κουντουρατζής.

Α.Ε.Σ. ( Ιωσηφίδης – Κοκολιός ): Μίχος, Σκαπής, Σαρρής, Λάτσιος Α., Χατζηδήμος, Θεοδωρίδης, Μάνδραλης, Πεχλιβανίδης, Τσέλιος, Χατζηπασχάλης, Δούκας Δ.

Η ομάδα της Α.Ε.Σ. ευχαριστεί για την φιλοξενία την ομάδα της Ηράκλειας, στην οποία εύχεται καλή συνέχεια στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος.