Επικοινωνία: info@serraikanea.gr

Αθλητικα

Σέρρες, Μπάσκετ, Γ´ Εθνική: Πικρή ήττα εκτός ο Πανσερραϊκός, ροζ φύλλο εντός οι Ίκαροι

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους της Γ΄ Εθνικής ανδρών...
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

Τα αποτελέσματα

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου 21-16(10), 44-31(20), 69-47(30), 88-63(τελικό)

Νίκη Βόλου-Τιτάνες Παλαμά  20-16(10), 44-29(20), 69-43(30), 85-61(τελικό)

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΣΚ Ιωάννινα 22-16(10), 37-36(20), 52-54(30), 63-70(τελικό)

Αετοί Βέροιας-Φαίακας Κέρκυρας 18-11(10), 44-19(20), 68-36(30), 79-52(τελικό)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων  21-20(10), 31-35(20), 48-59(30), 63-79(τελικό)

ΓΑΣ Μελίκης-ΦΟ Αριδαίας  33-21(10), 50-34(20), 69-52(30), 86-73(τελικό)

 

Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων          


Η βαθμολογία

 

1) Αίολος Τρικάλων    32        1296-1113       183

2) Νίκη Βόλου 31        1450-1243       207

3) ΣΚ Ιωάννινα            29        1331-1200       131

4) ΓΑΣ Μελίκης           28        1281-1158       123

5) Ικαροι Τρικάλων     27        1353-1166       187

6) Αναγέννηση Καρδίτσας     25        1232-1179       53

7) ΑΓΣ Ιωαννίνων        25        1247-1148       99

8) Τιτάνες Παλαμά     24        1222-1298       -76

9) Αετοί Βέροιας        23        1055-1147       -92

10) Ολυμπιακός Βόλου          22        1092-1147       -55

11) Αριστοτέλης Φλώρινας    21        1127-1212       -85

12) ΦΟ Αριδαίας        20        1098-1197       -99

13) Φαίακας Κέρκυρας           16        922-1498         -576

 

*Ικαροι Τρικάλων, Αναγέννηση Καρδίτσας, ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

 

**Ο Φαίακας Κέρκυρας έχει ένα μηδενισμό.

 

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 15/3)

 

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου

Τιτάνες Παλαμά-Αριστοτέλης Φλώρινας

ΣΚ Ιωάννινα-Αετοί Βέροιας

Φαίακας Κέρκυρας-Αναγέννηση Καρδίτσας

ΦΟ Αριδαίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ικαροι Τρικάλων-ΓΑΣ Μελίκης

 

Ρεπό: Αίολος Τρικάλων

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΣΚ Ιωάννινα 63-70

Δεκάλεπτα: 22-16, 37-36, 52-54, 63-70

Διαιτητές: Φούντζηλας-Τσάνταλη

Αριστοτέλης Φλώρινας (Ντάγιος-Παπαδόπουλος): Τσιώγκας 7(1), Παπαγρηγορίου 2, Γκόνος 23(2), Γκουτζιομήτρος 8 Τσιάμης 4, Σαββίδης 3(1), Παπούλιας 13, Καραδήσογλου 3.

 

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντζάρας-Μπάθας): Ζαμπέτης 6(2), Ματσάγγας, Δουρούκης 2, Τσιτσώνης 2, Βάσης 4, Καραμπίνης 5(1), Ξιούρας 7(1), Σωτηράκης 22(1), Μπάλλας 22(2).


Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων 63-79

Δεκάλεπτα: 21-20, 31-35, 48-59, 63-79

Διαιτητές: Σταματόπουλος-Μπουγλος Ι.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός, Πανταζής 5(1), Γεωργαντζάς 23(3), Δίκαρος, Κοβάτσεβ 9(1), Μπιρνάρας, Τσέλιος, Αργύρης 12(2), Αντωνίου 6, Καλλιάρας 8, Νότος, Ντούρλιας.     

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Ρούζιος 4, Πανάρας 23(3), Αργύρης 11(1), Χατζής 2, Σούλκο 4, Τσιούλκας 2, Κολότσιος 2, Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 16(4), Κατσαδούρος 7(1), Τσότσος 8.

 

Αετοί Βέροιας-Φαίακας Κέρκυρας  79-52

Δεκάλεπτα: 18-11, 44-19, 68-36, 79-52

Διαιτητές: Μελανίδης-Χατζηκώστας

Αετοί Βέροιας (Γεωργιάδης): Τρομπούκης 6, Αναστασιάδης 4(1), Σιδηρόπουλος 8(2), Γκεκόπουλος 13, Γαβριηλίδης 3(1), Κουσιάντζας 16, Σταυρουλάκης 3(1), Μαραπίδης 2, Ζησιός, Αλευρίδης 4, Ιωσηφίδης 12(1), Γκανάς 8(2).

Φαίακας Κέρκυρας (Αυγερινός): Τσιτσές 16, Αυγερινός 15(1), Βάγιας 14, Φουσέκης 7, Θεοδώτος.

 

Νίκη Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 85-61

Δεκάλεπτα: 20-16, 44-29, 69-43, 85-61

Διαιτητές: Μαραμής-Κοντογιάννης

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 9(3), Βερτζάγιας 1, Σαριμπαλίδης 5, Σιμάκης 10(2), Κουτίνας 16(1), Παρασκευάς 10, Τσιώλης 9(1), Τάσσος 6, Σταυροθεόδωρος 7, Μαυροφώτης, Δελεντζές 2, Ακούνια 10.

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 10(1), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 13(1), Σφακιανός 3(1), Ξένος 14(4), Τσούμας 11(1), Φαλιάκης 3(1), Μακρής 6(2), Σκουφεζής 1.

 

ΓΑΣ Μελίκης-ΦΟ Αριδαίας 86-73

Δεκάλεπτα: 33-21, 50-34, 69-52, 86-73

Διαιτητές: Δέλλας-Κωνσταντινέλης

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 27(5), Στοϊτσης 23(3), Ντόβας, Μαγαλιός 2, Πεϊμανίδης 3(1), Ρογγότης 2, Εσερπόγλου, Παπαδόπουλος 2, Λέφας 1, Ημερίδης 26(1).   

ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης): Κανονίδης, Θωμαϊδης, Πέτκος 11(3), Πετρούδης 4, Στρέπκος, Πάντης, Πονόπουλος, Γεωργάκης 10, Μακρόπουλος 29(4), Παουλεάνου 15(1), Κληντσάρης 2.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου 88-63

Δεκάλεπτα: 21-16, 44-31, 69-47, 88-63

Διαιτητές: Παπανικολάου-Λυγούρας

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 2, Σαχπατζίδης, Καλογεράτος 19(4), Αντωνίου, Σβώλης 8(2), Παπανικολάου 9, Μάκης 4, Παπαδόπουλος 21(1), Δαβάνης 23(3), Φίλιος 2, Τζίμας.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Μπεκρής 12(2), Μπούρας 2, Ίλτσογλου 14(2), Σπανόπουλος 4, Μπόγδανος 26(2), Μπουσκολίτης, Σκαμαγκάς, Ευτυχίδης 1, Μούμογλου 2.


Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

Τα αποτελέσματα

 

ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης  45-28(16), 51-31(20), 76-54(29), 97-64(τελικό)

Λεύκιππος Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 17-17(10), 30-38(20), 70-64(τελικό)

ΔΕΚΑ-Πανσερραϊκός 21-8(10), 38-27(20), 50-43(30), 65-60(τελικό)

Μαντουλίδης-Κένταυρος Καλικράτειας 5-19(10), 27-43(20), 47-64(33), 63-80(τελικό)

Μακεδονικός-Ελπίδα Αμπελοκήπων 14-11(10), 29-22(20), 42-34(30), 49-40(τελικό)

Ικαροι Σερρών-Ζέφυρος  23-25(15), 39-33(20), 58-47(30), 74-67(τελικό)

 

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος     


Η βαθμολογία

 

1) Λεύκιππος Ξάνθης 31        1259-1057       202

2) Μακεδονικός          30        1144-1031       113

3) Ικαροι Σερρών        28        1143-1043       100

4) ΜΕΝΤ          28        1186-1108       78

5) Πανσερραϊκός        28        1175-1089       86

6) Ελπίδα Αμπελοκήπων        27        1190-1117       73

7) ΔΕΚΑ           25        1139-1121       18

8) Κένταυρος Καλικράτειας    24        1262-1299       -37

9) Απόλλων Καλαμαριάς        22        1054-1145       -91

10) Ασπίδα Ξάνθης    22        1241-1357       -116

11) Μέγας Αλέξανδρος          21        1027-1182       -155

12) Ζέφυρος    20        1027-1104       -77

13) Μαντουλίδης       17        1177-1371       -194

 

*Μέγας Αλέξανδρος, ΜΕΝΤ, Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

 

**Οι Ικαροι Σερρών έχουν -1 βαθμό από πέρυσι.

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 15/3)

 

Ασπίδα Ξάνθης-Μέγας Αλέξανδρος

Απόλλων Καλαμαριάς-ΔΕΚΑ

Πανσερραϊκός-Μαντουλίδης

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Κένταυρος Καλικράτειας

Ζέφυρος-ΜΕΝΤ

Μακεδονικός-Ικαροι Σερρών

 

 

Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης

ΔΕΚΑ-Πανσερραϊκός 65-60

Δεκάλεπτα: 21-8, 38-27, 50-43, 65-60

Διαιτητές: Γεωργούλης-Γιατρόπουλος

ΔΕΚΑ (Κυριαζής-Χατζηβρέττας-Μιχαηλίδης): Δημητριάδης 18, Βενετίδης, Τσιμερίκας, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 20, Παπασάβογλου Αν. 13(3), Θεογιάννης 7(1), Νούσκαλης, Παπασάβογλου Αρ. 7(1), Σαμοντούροφ, Καλαποθαράκος, Καρυώτης.

 

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης-Ιωσηφίδης): Συμεωνίδης 8, Γρίψιος 11, Γεωργιανός Ν., Γεωργιανός Π. 7, Τράκας, Δημητρακάς 9(1), Δατσιάδης, Ντίνος 11(2), Χατζηανδρέου 4, Θολιώτης 7(1), Σταματόπουλος, Κάτος 3.

 

Μακεδονικός-Ελπίδα Αμπελοκήπων 49-40

Δεκάλεπτα: 14-11, 29-22, 42-34, 49-40

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Κουκουλεκίδης

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 6(1), Τσαούσης, Παλιαχάνης 5, Καραμπέκης 5, Κομμάτας 2, Φλιάτης 10, Λυχριδάς, Τσιόγκας 14, Πρωτούλης 7.

 

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας-Γουλτίδης): Τασούδης 2, Φωτόπουλος 2, Μπόζιτς 8, Σαμαράς, Μύθιλλος 16, Δημάκης 3(1), Βουλγαράκης, Μητρόπουλος, Μαρκόπουλος 3, Ξηρόπουλος 4, Συμεών 2.

 

Μαντουλίδης-Κένταυρος Καλλικράτειας 63-80

Δεκάλεπτα: 5-19, 27-43, 39-59, 63-80

Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ.-Νέδογλου

Μαντουλίδης (Καραμανώλης-Ρεφατλλάρι): Δημητρόπουλος, Παρίσης, Μπάρπας, Τάκης 21(2), Λαγός 5, Βουλκίδης 3(1), Μπακογλίδης, Μαλανδρής 23, Πανικίδης, Ντίαθ 4, Ντολόπουλος 4(1), Καπουράνης.

 

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 24(1), Βελισσαρίου 13(1), Χατζηλάμπρου 7, Μιχαηλίδης 6(2), Φλετούρης 6(1), Βούκα 4, Δασκαλάκης, Κιτσούλης 20(1), Πιτσούλης.

 

Ικαροι Σερρών-Ζέφυρος 74-67

Δεκάλεπτα: 18-13, 39-33, 58-47, 74-67

Διαιτητές: Τσάλας-Γκέκας

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης-Αθανασίου): Φραγκούλης 6(2), Σιδερίδης 7(1), Καμπέρης 10(2), Δαλαγκόζης 18(4), Κουτσοκώστας 8, Γκούτζιας 1, Παρχαρίδης, Μπίλιος 5(1), Κακιούζης 19(1).

 

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μόρας 9, Αποστόλου 23(4), Κουλαξής 5, Ματενίδης 12, Γιαννάκης 7(1), Καραγιαννάκης 2, Κατηρτζίδης, Ζωγράφος 9, Παγωνίδης.



Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

 

Τα αποτελέσματα

 

ΑΕΝ Κηφισιάς-ΓΣ Κορωπίου 72-59

Ηλυσιακός-ΑΟ Ερμιόνης 65-50

Άρης Νίκαιας-ΑΟ Π. Φαλήρου 72-78

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Γλαύκος 75-72 (63-63)

ΚΑΟ Κορίνθου-ΑΟ Ακράτα 98-59

ΑΟ Αχαγιά 82-ΝΕΟ Ληξουρίου (αναβολή)

Παναχαϊκή-ΣΔΥ Τρίπολης (αναβολή)

 

Η βαθμολογία

 

  1. ΑΟ. Π. Φάληρο 32 (14-4) 18
  2. Ηλυσιακός 32 (14-4) 18
  3. ΚΑΟ Κορίνθου 32 (14-4) 18
  4. Νέο Ληξούριο 31 (14-3) 17*
  5. Άρης Νίκαιας 28 (10-8) 18
  6. ΑΕΝΚ 28 (10-8) 18
  7. Αχαγιά ’82 27 (10-7) 17*
  8. Κορωπί 27 (9-9) 18
  9. Παναχαϊκή 26 (9-8) 17 *
  10. Γλαύκος 25 (7-11) 18
  11. Χαλάνδρι 22 (4-14) 18
  12. Ακράτα 22 (4-14) 18
  13. ΑΟ Ερμιόνης 21 (3-15) 18
  14. Τρίπολη 19 (2-15) 17*

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 15/3)

 

Κορωπί-Ηλυσιακός

Ερμιονίδα-Αχαγιά 82

ΝΕΟΛ-Παναχαϊκή

Τριπολη-Άρης Νίκαιας

Γλαύκος-ΑΟΠΦ

Ακράτα-ΑΕΝΚ

Χαλάνδρι-ΚΑΟΚ

 

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ 65-50

Τα δεκάλεπτα: 10-20, 28-32, 42-40, 65-50

Διαιτητές: Διαιτητές: Ασημακάκη-Κωστής

Ηλυσιακός ΑΟ (Δημητρόπουλος, Καυκής): Γραμματίκας 5(1), Κελαϊδής 7(2), Φώτσης 16(2), Μπινιάκου 5(1), Κωτσόπουλος 3(1), Μπακίρης 3(1), Πλευράκης 5(1), Οουντίντζο-Βλαδίτσης 6, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 2, Μπάζιος 3(1), Ετζιάκα 10.

 Ερμιόνης (Καλαϊτζάκης, Σκόρδης): Ευστρατίου 4, Αγγελής 14(2), Θωμάς 6, Χάσα 9, Γκολέμης 3(1), Πουλής Α., Σαρίκας 14, Πουλής Α., Κατσάβελας, Ζώτος, Πουλής Γ.

 

ΚΑΟΚ-ΑΚΡΑΤΑ 98-59

Τα δεκαλεπτα: 28-15, 46-35, 71-42, 98-59

Διαιτητές: Κοτσίρης-Ξηροκώστας

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ (Ρουμελιώτης – Διαμαντίδης): Μπούτρης 2, Μακρής 9(2), Δανίκας 14, Αναγνωστάκης 6, Λάκοβ 17(2), Τζαϊδάς 4, Περρώτης 6, Μήτσου 7(1), Κωνσταντίνου 20(5), Αδαμόπουλος 6, Κόης 7(1).

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης-Ζίζηλας): Ζίζηλας, Σαχίτι, Κυρίτσης 9, Μουρατίδης 26 (2), Πολύδερας, Πετρόπουλος 2.

 

Α.Ε.Ν..ΚΗΦΙΣΙΑΣ- Γ.Σ. ΚΟΡΩΠΙ 72-59

Τα δεκάλεπτα: 23-19, 37-31, 49-49, 72-59

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης-Αντωνιάδης

Α.Ε.Ν.Κ. (Λαδικός-Λαγοπόδης): Δούβλης 6, Μοσχοβίτης 11(1), Μακρυγιάννης 15(2), Οικονόμου 11(1), Πρέκας 3, Γούνης, Μανούσος 13, Σπάχια, Φασιανός 7(1), Μιχαλάκης 6(1).

Γ.Σ.Κορωπί (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Ιωάννου 12, Κατωπόδης 5(1), Κεχρης 2, Κούτρας 4, Μερκούρης 5(1), Αργυροπούλος, Γκιόκας 2, Κουτουφάς 24(2), Μερκεβίτσιους 5.

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

 

Τα αποτελέσματα

 

ΑΣ Πέρα-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 80-77

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Ένωση Ιλίου 88-80

ΑΟΛ Χίου-Ερμής Σχηματαρίου 59-64

ΑΚ Χαλκίδας-Αργοναύτης Τριγλίας 81-79 (74-74)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 55-71

Άρης Θήβας-ΑΟΝΣ Μίλων 76-56

 

Η Βαθμολογία

 

1.ΕΦΑΟΖ 29 (12-5) 17

  1. ΦΕΑ 27 (10-7) 17
  2. Ερμής Σχηματαρίου 27 (20-7) 17   
  3. Ένωση Ιλίου 26 (10-7) 17
  4. Αργοναύτης 25 (8-9) 17
  5. XBA 25 (9-7) 16
  6. Πέρα 24 (7-10) 17
  7. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 24 (8-8) 16
  8. ΑΟΚ Χανιά 24 (8-8) 16
  9. ΒΑΟΛ 24 (7-10) 17
  10. 17 Τα Φανάρια 24 (8-8) 16
  11. Μίλωνας 23 (7-9) 16
  12. Άρης Θήβας 22 (5-12) 17

 

* Ο Αίαντας Αυλίδας αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα πριν από την ολοκλήρωση του α΄γύρου

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 15/3)

 

Ενωση Ιλίου-ΒΑΟΛ

Ερμής Σχηματαρίου-ΧΒΑ

Αργοναυτης Τριγλίας-Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Μιλων-Πέρα

ΑΟΚΧ-Άρης Θήβας

ΑΠΑΣ-ΦΕΑ (14/3)

 

ΠΕΡΑ-ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ 80-77

Τα δεκάλεπτα: 22-7,42-34, 62-54, 80-77

Διαιτητές: Φάκαρος-Μαρίγλη σωτηρίας 

Πέρα (Γκαναβίας-Φέρτης): Βαρδάλος 5 (1), Δρόσος 6 (2), Βλάχος 3, Ζκυνθινός 31 (5), Τσολάκης 21 (3), Κεφαλάς, Πεφάνης, Μαντάς 4, Γονίδης 3(1), Βαρσαμούλης 7.

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια (Πρόκος-Ονάσογλου):  Κοντσές 9 (1), Ζαφιρούδης 18 (3), Χονδρόπουλος 13 (3), Πολίτης 5 (1), Κακαρης 5 (1), Προδρόμου 16 16 (2), Χάρος 7 (2), Μυλωνάς.

 

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 59-64

Τα δεκάλεπτα: 20-21, 31-26, 39-49, 59-64

Διαιτητές: Πλιάκας-Χρηστίδης Π

ΒΑΟΛ Χιου (Βουλικας-Συμιακακης): Φουντουλακος, Ανδρουλάκης 1 Σουλικας 12(1) Βουλικας,Φερεντινος, Παπαδόπουλος 9, Τσουρής 8(1), Μαρουλης 9, Τροβας 6, Κουιμτζης 2, Σιμιτσακης 2,Κωσταντινακος 10 (2).

Ερμης Σχηματαρίου (Οικονομου): Καρακωσταντακης 4, Γκοντοπουλος 16(3), Σακελλαρακης, Μιχαήλ,Γεωργίου 6(2) Κοπακακης, Χαλιος 6, Κουλουρης 6(2), Σιδέρης, Δημητριαδης 26 (2).

 

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΜΙΛΩΝ 76-56

Διαιτητές: Κοντίλης-Χριστινάκης

Τα δεκαλεπτα: 18-12, 38-36, 60-39, 76-56

 

ΦΕΑ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 88-80

Τα δεκαλεπτα: 21-17, 39-42, 55-59, 88-80

Διαιτητές: Καλογριάς-Μαρτινάκος

ΦΕΑ (Καρατζάς-Καρακατσάνης): Καστανιώτης 6, Μπάρδας 19 (3), Τσακίρης 4, Καραλευθέρης 10 (1), Στεργιάκης 24 (1), Τρικαλιώτης 2, Λίτσιο 6, Μιχόπουλος 5 (1), Πανουσόπουλος.

 

Ενωση Ιλίου (Πανούλιας): Μπέλλας Ι. 16 (3), Γεροκωστας 7, Φουντάς 4, Μπολατογλου 25 (2), Δαρμής 6 (2), Μπέλλας Οδ. 6, Ραλλάκης, Μανταλβάνος 10, Τσιουμπρής.

ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης 97-64

Δεκάλεπτα: 26-21, 51-31, 76-55, 97-64

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Τοπαλίδης

ΜΕΝΤ(Ντολόπουλος): Παπαπασχάλης 14(2), Ζυγόρης, Ζεϊμπέκης 12(4), Ρόπουτης 8, Γκύζης 11(1), Μιχαηλίδης 17(3), Μπέλλος, Γκαντίδης 4, Πασχαλίδης 8, Μανδράς 3, Σιόλογκας 20(1).  

 

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκης, Παπαδάκης 3(1), Δώδος 9(3), Τερζάκης 1, Ανθης 2, Μπόζης 5, Παπαϊωάννου 4, Κουτσογιάννης 10, Μανδαλάκης 15(1), Μπουραζάνης 4, Καλαμπάκας 11(3), Καναράς.

 

Λεύκιππος Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 70-64

Δεκάλεπτα: 17-17, 30-38, 58-44, 70-64

Διαιτητές: Χρυσάφης-Λαδάς

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης-Μαγιάννης): Στύλας, Νταβουλτζόπουλος, Ιορδάνογλου 1, Ζαμπάκης 8(1), Βοϊβατόπουλος 15, Νικολόπουλος 24(6), Μακαρατζής, Γρούδος 2, Παλλάκης 5(1), Χρήστου 15(1).

 

Απόλλων Καλαμαριάς (Σαμαράς-Ραϊτσεβιτς): Βογιατζής Δ., Βογιατζής Λ. 14(3), Σκέμπης 9(1), Κυφωνίδης 13(2), Καρασίμος 10(1), Κεραμάρης 6(2), Κόκκιος 6(1), Γιαννακός 4, Τσίγκας 2.


Πηγή: tsiotras.blogspot.com

Τα www.SerraikaNea.gr είναι μια διαδικτυακή ενημερωτική πύλη με ειδήσεις που αφορούν στις Σέρρες.