Επικοινωνία: info@serraikanea.gr

Αθλητικα

Σέρρες, Μπάσκετ, ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Έπαιξε όσο χρειάστηκε ο Γυμναστικός, που «κλειδώνει» την 2η θέση !

Συγκεντρωμένος και αποφασισμένος

μπήκε από το ξεκίνημα ο Γυμναστικός, ο οποίος προηγήθηκε με 16-33 στο δεκάλεπτο και 22-49 στο ημίχρονο. Οι “ταύροι” όντας σαφώς ανώτεροι, τελείωσαν γρήγορα με την υπόθεση νίκη προσθέτοντας άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνος στο παλμαρέ τους.Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τους Καβαλιώτες να μειώνουν την διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Από την στιγμή, που το παιχνίδι στην Καλαμίτσα είχε κριθεί από τόσο νωρίς, ο Γιάννης Μπουτάκογλου ξεκούρασε τους βασικούς του παίχτες ενόψει του κρίσιμου αγώνα Κυπέλλου με την Κ20 του Πανσερραϊκού (12/2 στις 18:45) για την πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού. Ασημάκης και Ντινούδης οι κορυφαίοι για τους “πράσινους” στο Σαββατιάτικο παιχνίδι.

Τα δεκάλεπτα: 16-33,22-49,37-67,57-73.

Ηρακλής Καβάλας (Παπανικολάου): Τότογλου,Γοργίας 16(2),Πάγκαλος 2,Ισαακίδης 8(2),Σταυρόπουλος, Χατζημόσχου 15,Παπανικολάου 8(2),Γερακίδης 6,Μπεμπέρης 2.

Γ.Σ Σέρρες (Μπουτάκογλου): Δινάκης 2,Λαδιάς,Μποζουτζίδης,Μητρούδης,Γκολογκίνας,Ντινούδης 16(3), Χατζηστεφάνου 2,Ασημάκης 25(3),Καρακώστας 7(1),Γιαβρόπουλος 11(1),Λαγός 10(1).

ΠΗΓΗ: serressport.gr