Επικοινωνία: info@serraikanea.gr

Αθλητικα

Σέρρες, Μπάσκετ , Γ´ Εθνική: Διαστημικός Πανσερραϊκός, επανήλθαν στις νίκες οι Ίκαροι

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους της Γ΄ Εθνικής ανδρών...
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

Τα αποτελέσματα

 

Ολυμπιακός Βόλου-ΦΟ Αριδαίας 22-13(10), 35-33(20), 56-54(30), 79-74(τελικό)

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων 18-26(10), 29-52(20), 50-77(30), 72-91(τελικό)

ΣΚ Ιωάννινα-ΓΑΣ Μελίκης 19-7(10), 46-30(20), 63-40(30), 80-54(τελικό)

Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 18-38(14), 27-53(20), 40-82(30), 51-98(τελικό)

Αίολος Τρικάλων-Νίκη Βόλου 26-17(10), 48-32(20), 63-66(30), 80-76(τελικό)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αριστοτέλης Φλώρινας 14-14(10), 32-29(20), 50-46(30), 69-56(τελικό)

 

Ρεπό: Αετοί Βέροιας 


Η βαθμολογία

 

1) Αίολος Τρικάλων    26        1072-939         133

2) Νίκη Βόλου 26        1189-1028       161

3) ΣΚ Ιωάννινα            24        1095-952         143

4) Ικαροι Τρικάλων     23        1182-1038       144

5) ΓΑΣ Μελίκης           22        1025-956         69

6) Αναγέννηση Καρδίτσας     22        1081-1040       41

7) ΑΓΣ Ιωαννίνων        20        984-933           51

8) Τιτάνες Παλαμά     20        1014-1046       -32

9) Ολυμπιακός Βόλου            19        902-879           23

10) Αετοί Βέροιας      19        855-927           -72

11) ΦΟ Αριδαίας        18        960-1040         -80

12) Αριστοτέλης Φλώρινας    17        923-1006         -83

13) Φαίακας Κέρκυρας           13        741-1239         -498

 

*Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

 

**Ο Φαίακας Κέρκυρας έχει ένα μηδενισμό.

 

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 9/2)

 

Ικαροι Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου

ΓΑΣ Μελίκης-Τιτάνες Παλαμά

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΣΚ Ιωάννινα

Νίκη Βόλου-Φαίακας Κέρκυρας

Αριστοτέλης Φλώρινας-Αίολος Τρικάλων

Αετοί Βέροιας-Αναγέννηση Καρδίτσας

Ρεπό: ΦΟ Αριδαίας   

Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 51-98

Δεκάλεπτα: 14-29, 27-53, 40-82, 51-98

Διαιτητές: Διαμαντής-Ιορδανίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Σαχπατζίδης 11(2), Καλογεράτος 9(2), Αντωνίου 7, Σβώλης 15(1), Παπανικολάου 15(1), Μάκης 10(1), Παπαδόπουλος 13, Δαβάνης 7(1), Φίλιος 5(1), Τερζόπουλος 6.

 

 

Αίολος Τρικάλων-Νίκη Βόλου 80-76

Δεκάλεπτα: 26-17, 48-32, 63-66, 80-76

Διαιτητές: Φακίτσας-Μαραμής

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Ρούζιος 15(3), Πανάρας 17(3), Πρεμέτης, Αργύρης 6, Χατζής 4, Σούλκο, Τσιούλκας, Κολότσιος 6, Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 17(2), Κατσαδούρος 4, Τσότσος 11(1).

 

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 12(3), Βερτζάγιας 4, Σαριμπαλίδης 8(2), Σιμάκης 2, Κουτίνας 17, Μαυροφώτης, Παρασκευάς, Τσώλης 14(2), Τάσσος 12, Σταυροθεόδωρος, Ακούνια.

 

ΣΚ Ιωάννινα-ΓΑΣ Μελίκης 80-54

Δεκάλεπτα: 19-7, 46-30, 63-40, 80-54

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γ.-Δέλλας

IBC (Παπαδόπουλος-Χαντζάρας-Μπάθας): Ζαμπέτης 4, Ματσάγγας 4, Δουρούκης 18(4), Τσιτσώνης, Βάσης 3, Ψιλοδημητρακόπουλος, Πατραμάνης, Ξιούρας 2, Σφουγγάρης, Σωτηράκης 25(1), Τσιρώνης, Μπάλλας 24

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 26(1), Στοΐτσης 7(1), Παπαδόπουλος, Λαπατούρας 8, Ημερίδης 9, Εσπερόγλου, Πειμανίδης, Λέφας 4, Ρογγότης, Μαγάλιος

 

 

Ολυμπιακός Βόλου-ΦΟ Αριδαίας 79-74

Δεκάλεπτα: 22-13, 35-33, 56-54, 79-74

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Καντερές

Oλυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Μπεκρής 2, Μπούρας, Ίλτσογλου 22 (3), Μπόγδανος 14, Μπουσκολίτης Β. 13(3), Σκαμάγκας 1, Ευτυχίδης 19 (5), Μούμογλου 8.

 

ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης): Παπαδόπουλος 6, Πέτκος 5, Στρέπκος 4,Πονόπουλος 2, Θωμαΐδης 9, Αβρανίδης 3(1), Γεωργάκης 20 (3), Μακρόπουλος 20 (2), Παουλεάνου 5.



Αναγέννηση Καρδίτσας-Αριστοτέλης Φλώρινας 69-56

Δεκάλεπτα: 14-14, 32-29, 50-46, 69-56

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Σαρακενίδης

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Μπιρνάρας, Ψυχογιός 3(1), Πανταζής 5(1), Γεωργαντζάς 8, Δίκαρος 3, Κοβάτσεβ 7(1), Τσέλιος 20(2), Ντούρλιας 2, Αργύρης 7(2), Αντωνίου 5, Καλλιάρας 9, Νότος.     

 

Αριστοτέλης Φλώρινας (Παπαδόπουλος): Τσιώγκας, Ντρίζα Τ., Ντρίζα Ε., Τσιάμης 4, Παπαγρηγορίου 5, Γκόνος 21(2), Γκουτζιομήτρος 8(1), Σαββίδης 2, Παπούλιας 14, Καραδήσογλου 2.

 

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων  72-91

Δεκάλεπτα: 18-26, 29-52, 50-77, 72-91

Διαιτητές: Ζαχαρής-Κοντογιάννης

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 5(1),  Μπακαβέλος, Τσατάλας 33(2), Σφακιανός 12(1), Ξένος 8(2), Φαλιάκης 3(1), Μακρής 4, Σκουφεζής 7.

 

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 16, Φρύδας, Βλάχος 13(3), Κολότσιος 7, Κρεμμύδας, Κατσαρές 20(3), Τζορμπατζάκης 5(1), Γκιουλέκας 20(5), Μπάρδας, Μακρής 10.

 

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

Τα αποτελέσματα

 

Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος  26-13(10), 43-41(20), 56-56(30), 76-70(τελικό)

Απόλλων Καλαμαριάς-Ικαροι Σερρών  10-21(13), 20-32(20), 37-46(35), 41-52(τελικό)

Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 48-29(20), 71-38(30), 96-58(τελικό)

Κένταυρος Καλικράτειας-Μέγας Αλέξανδρος 30-19(14), 45-38(23), 56-47(28), 86-69(τελικό)

Μαντουλίδης-Λεύκιππος Ξάνθης  72-84(τελικό)

ΔΕΚΑ-Ελπίδα Αμπελοκήπων 19-15(10), 28-36(20), 40-47(30), 55-66(τελικό)

 

Ρεπό: Μακεδονικός


Η βαθμολογία

 

1) Λεύκιππος Ξάνθης 26        1055-869         186

2) Μακεδονικός          24        942-855           87

3) Ικαροι Σερρών        24        990-905           85

4) ΜΕΝΤ          24        1015-985         30

5) Πανσερραϊκός        23        968-899           69

6) Ελπίδα Αμπελοκήπων        22        988-926           62

7) ΔΕΚΑ           20        928-911           17

8) Κένταυρος Καλικράτειας    19        1044-1093       -49

9) Ασπίδα Ξάνθης      19        1030-1096       -66

10) Μέγας Αλέξανδρος          19        908-1034         -126

11) Απόλλων Καλαμαριάς      18        865-944           -79

12) Ζέφυρος    17        833-887           -54

13) Μαντουλίδης       14        968-1130         -162

 

*Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

 

**Οι Ικαροι Σερρών έχουν -1 βαθμό από πέρυσι.

 

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 9/2)

 

Μακεδονικός-Ασπίδα Ξάνθης

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς

Μέγας Αλέξανδρος-Πανσερραϊκός

Λεύκιππος Ξάνθης-Κένταυρος Καλικράτειας

ΔΕΚΑ-Μαντουλίδης

Ζέφυρος-Ελπίδα Αμπελοκήπων

 

Ρεπό: Ικαροι Σερρών 


Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 96-58

Δεκάλεπτα: 28-20, 48-29, 71-39, 96-58

Διαιτητές: Εκίζογλου-Κουφούδης

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης-Ιωσηφίδης): Συμεωνίδης 11, Γρίψιος 26(4), Γεωργιανός Π. 21(3), Τράκας 3(1), Δημητρακάς 12(1), Δατσιάδης 5(1), Χατζηανδρέου, Ντίνος, Θολιώτης 5(1), Σταματόπουλος 4, Κάτος 9(2), Χορτομάρης.

 

ΜΕΝΤ(Ντολόπουλος): Φόρογλου , Καμπίτσης, Παπαπασχάλης 7(1), Ζεϊμπέκης, Ρόπουτης 12, Γκύζης 8(1), Μιχαηλίδης 11(1), Μπέλλος 3(1), Γκαντίδης 8, Πασχαλίδης 6, Ζυγόρης 2, Μανδράς, Σιόλογκας 1.   


Απόλλων Καλαμαριάς-Ικαροι Σερρών 41-52 

Δεκάλεπτα: 8-18, 20-32, 32-40, 41-52

Διαιτητές: Μελανίδης-Τοπαλίδης

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 11(3), Βαρδαβάς, Βογιατζής Λ., Ανδρεάδης 2, Κυφωνίδης 12, Καρασίμος 6, Κεραμάρης 5(1), Κόκκιος 5(1), Γιαννακός, Τσίγκας.

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης Π.- Αθανασίου): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης, Σιδερίδης 6(2), Καμπέρης 7(1), Δαλαγκόζης 2, Κουτσοκώστας 4, Γκούτζιας 8, Χατζόπουλος, Σταμπουλής, Μπίλιος 5(1), Κακιούζης 20.

 

Κένταυρος Καλλικράτειας-Μέγας Αλέξανδρος 86-69

Δεκάλεπτα: 26-10, 43-29, 60-52, 86-69

Διαιτητές: Γεωργούλης-Τσάλας

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 15(2), Βελισσαρίου 13(1), Χατζηλάμπρου 12, Μιχαηλίδης, Φλετούρης, Φουρκιώτης 6(2), Βούκα 13(3), Δασκαλάκης 2, Κιτσούλης 25(2).

Μέγας Αλέξανδρος (Γαλής-Τσαντάκης): Γκολέμας 10, Μαδεμλής 15(1), Γιαχανατζής 3, Ορφανίδης 10(2), Τσιαουσίδης 5(1),  Νικολάτος 6, Μακούλης 2, Μέλλιος 6(1), Σακαλάκης, Πισιώτης 2, Χατζηβούρκογλου 6(2), Πολυμένης 4. 


Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος 76-70

Δεκάλεπτα: 26-13, 43-41, 56-56, 76-70

Διαιτητές: Γιαννούλης Α.-Νέδογλου

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης-Κασαρτζίδης): Παυλάκης 4, Παπαδάκης 14(3), Δώδος 12(2), Καλαμπάκας 15, Μπόζης 16(2), Ανθης, Κουτσογιάννης 9, Μπουραζάνης 4, Κάλφας 2, Καναράς 2.

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Αποστόλου 11(3), Κουλαξής 12(1), Ματενίδης 11(2), Γιαννάκης 3(1), Παγωνίδης, Μόρας 14, Μπάμπος, Κατιρτζίδης, Ζωγράφος 12, Σαρρής 7. 

 

Μαντουλίδης-Λεύκιππος Ξάνθης 72-84

Δεκάλεπτα: 10-20, 37-41, 47-66, 72-84

Διαιτητές: Λάλλα-Γρηγοριάδης

Μαντουλίδης (Καραμανώλης-Ρεφατλλάρι): Δημητρόπουλος 22(2), Μπάρπας 2, Τάκης 6(1), Φόρογλου 20(5), Βουλκίδης 7(1), Μπακογλίδης, Μαλανδρής 13(1), Ντολόπουλος 1, Στεργιόπουλος, Καπουράνης 1.

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης-Μαγιάννης): Νταβουλτζόπουλος  10, Ιορδάνογλου 7, Στεργίου 6(2), Ιωαννίδης, Σαββίδης, Βοϊβατόπουλος 11, Παϊτάρης 7(1), Νικολόπουλος 7, Μακαρατζής 3(1), Γρούδος 19, Παλλάκης 14.

 

ΔΕΚΑ-Ελπίδα Αμπελοκήπων 55-66

Δεκάλεπτα: 19-15, 28-36, 40-47, 55-66

Διαιτητές: Γραικός-Τσάνταλη

ΔΕΚΑ (Κυριαζής-Χατζηβρέττας-Μιχαηλίδης): Δημητριάδης 9, Χατζηχρήστος 3, Τσιροπούλης Γ. 2, Τσιροπούλης Μ. 11(3), Παπασάβογλου Αν. 7(1), Θεογιάννης 10(2), Βενετίδης 3(1), Παπασάβογλου Αρ. 10(2), Καλαποθαράκος.

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας-Γουλτίδης): Τασούδης 6(2), Φωτόπουλος 5(1), Μπόζιτς 14(2), Σαμαράς 9(2), Μύθιλλος 7, Δημάκης 5(1), Βουλγαράκης 6(1), Μαρκόπουλος 4, Ξηρόπουλος 4, Συμεών 6.



Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

 

Τα αποτελέσματα

 

Κορωπί-Ακράτα 84-75

Ερμιόνη-Χαλάνδρι 83-62

Νέο Ληξούρι-ΚΑΟ Κορίνθου 61-66

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 59-68

Π. Φάληρο-Ηλυσιακός 67-62

Άρης Νίκαιας-Αχαγιά 82 67-60

Παναχαϊκή-Γλαύκος 78-66

 

Η βαθμολογία

 

  1. ΑΟ. Π. Φάληρο 27 (12-3) 15
  2. Ηλυσιακός 27 (12-3) 15
  3. ΚΑΟ Κορίνθου 26 (11-4) 15
  4. Νέο Ληξούριο 25 (11-3) 14 *
  5. Άρης Νίκαιας 24 (9-6) 15
  6. Παναχαϊκή 23 (8-7) 15
  7. Κορωπί 23 (8-7) 15
  8. Αχαγιά ’82 23 (8-7) 15
  9. ΑΕΝΚ 23 (8-7) 15
  10. Γλαύκος 21 (7-7) 14*
  11. ΑΟ Ερμιόνης 18 (3-12) 15
  12. Ακράτα 18 (3-12) 15
  13. Τρίπολη 17 (2-13) 15
  14. Χαλάνδρι 17 (2-13) 15

 

* έχουν ένα ματς λιγότερο

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 9/2)

 

ΚΑΟΚ-Ερμιονίδα

ΑΕΝΚ-ΝΕΟΛ

Ηλυσιακός-Τρίπολη

Αχαγιά-ΑΟΠΦ

Παναχαϊκή-Άρης Νίκαιας

Αρκάρα-Γλαύκος

Χαλάνδρι-Κορωπί (10/2)

 

ΝΕΟΛ-ΚΑΟΚ 61-66

Διαιτητές: Νάστος-Ντάσης

Τα δεκαλεπτα: 9-20, 32-38, 44-50, 61-66

ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 12 (2), Ιωάννου 7 (1), Τριφωνόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 2, Πολίτης 18 (2), Θεοδωράκος 14 (2), Μπέτι 2, Αντωνάτος Ηλ., Συνοδινός, Λαμπρόπουλος, Πορτελάνος.

ΚΑΟΚ (Ρουμελιώτης): Μπούτρης 2, Μακρής, Δανίκας 9, Αναγνωστάκης, Τσαϊδας, Αυγενικός 15, Περρωτής 3, Μήτσου 4, Λακόβ, Κωσταντίνου 13 (3), Κόης 12 (6), Αδαμόπουλος 4 (1). 

 

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ 84-75

Διαιτητές: Κώτσου-Κατσαπρακάκης

Τα δεκάλεπτα: 19-11, 32-36, 59-46, 84-75

ΓΣ Κορωπίου (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Ιωάννου 23 (5), Παπαδάκης, Κατωπόδης Α. 7 (1), Κεχρής 4, Τετζεράκης, Κούτρας, Μερκούρης, Αργυρόπουλος 13 (2), Γκιόκας, Κουτουφάς 9, Σταμάτης 8, Μερκεβίτσιους 20.

ΑΟ Ακράτας (Στάμος, Τζίτζηλας): Μουρατίδης 28 (4), Κατωπόδης Δ. 15, Πολυδεράς 9 (1), Πετρόπουλος, Κώστα, Δορλής, Γιαννούλης 10, Βασιλάτος 3 (1), Γιοβάς 10 (1), Κυρίτσης.

 

ΑΟΠΦ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 67-62

Τα δεκάλεπτα: 12-11, 30-29, 46-41, 67-62

Α.Ο.Π Φαλήρου (Παπαδάτος-Καμαριώτης): Βαλιώτης, Βαϊδάκης 5(1), Γραμματικός 12(2), Τσορμπατσιόγλου 7(2), Βούζας 15(3), Σολωμός 10, Αγγελόπουλος 8(1), Τσαπρούνης 6, Ανδρεάτος 4.

Ηλυσιακός (Δημητρόπουλος-Καυκής): Γραμματίκας 3(1), Κελαϊδής 23(3), Φώτσης 10, Μπινιάκου, Κωτσόπουλος 5(1), Πλευράκης 3(1), Οουντίντζο-Βλαδίτσης, Ταταράκης 2, Μπάζιος 5(1), Ετζιάκα 5, Παντζούρης 6.

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

 

Τα αποτελέσματα

 

Τα Φανάρια-Μίλων 66-68

Ένωση Ιλίου-ΑΟΚ Χανιά 55-65

Ερμής Σχηματαρίου-Άρης Θήβας 81-78

Αγροναύτης-Πέρα 77-73 β. παρ. (56-56 κ.α., 66-66 α. παρ.)

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 90-85

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Βούρειος ΑΟΛ Χίου 74-72

 

Η βαθμολογία

 

  1. ΕΦΑΟΖ 24 (10-4) 14                         
  2. Ερμής Σχηματαρίου22 (8-6) 14
  3. Αργοναύτης 22 (8-6) 14
  4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου22 (8-6) 14    
  5. ΦΕΑ 21 (7-7) 14
  6. ΑΟΚ Χανιά 21 (7-7) 14
  7. Μίλωνας 20 (6-8) 14
  8. Ένωση Ιλίου 20 (7-6) 13*

9.XBA 20 (7-6) 13

  1. Πέρα 19 (6-7) 13*
  2. Άρης Θήβας18 (4-10) 14                     
  3. Τα Φανάρια 18 (6-6) 12*
  4. ΒΑΟΛ 17 (4-9) 13 *

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 9/2)

 

ΑΟΚΧ-ΑΠΑΣ

Άρης Θήβας-Ένωση Ιλίου

Πέρα-Ερμής Σχηματαρίου

ΦΕΑ-Αργοναύτης

ΒΑΟΛ-ΕΦΑΟΖ

ΧΒΑ-Κρόνος Αγίου Δημητρίου

 

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΒΑΟΛ 74-72

Διαιτητές: Μαρουδιάς-Τσακιράκη

Τα δεκαλεπτα: 17-19, 34-41, 54-52, 74-72

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Δεγαΐτας – Κοψιάς): Αλβέρτης, Τσάκας, Νάτσος 9(1), Ξιούρας 12(4), Αλεξανδρόπουλος 3, Πουρνάρας, Καράμπελας 21(5), Μαράκης 8, Κοψιάς 6, Σαρλής 2, Τσαβός 13.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας – Σαμιώτης): Σιμιτσάκης 2, Ανδρουλάκης 8(2), Σουλίκας 23(2), Φουντουλάκος, Παπαδόπουλος 8, Κουτσαντωνάκης, Τσουρής 13, Μαρούλης 6, Τροβάς, Κωνσταντινάκος 12(2).

 

ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ-ΜΙΛΩΝ 66-68

Τα δεκαλεπτα: 22-22, 32-29, 49-50, 66-68

Διαιτητές: Κοτσίμπος-Κουτσοδήμος

ΑΠΑΣ (Αλμπάνης): Χονδρόπουλος 12 (3), Μάκαρης 12, Προδρόμου 12, Χάρος 5 (1), Κοντσές 7 (1), Ζαφυρούδης 17 (1).

Μίλων (Καραγιάννης): Σουλινάρης 10, Μπελίτσης 6, Καραγιαννίδης 5 (1), Παπαδάκης 15 (3), Ζουκας 18 (3), Ανδριόπουλος 2, Ψυλέας 10 (1), Μοσορας 2.

 

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 81-78

Διαιτητές:Ραχιώτης-Ζιώγας

Τα δεκαλεπτα: 33-13, 50-37, 67-57, 81-78

Ερμης Σχηματαριου (Οικονόμου-Σίσκος): Καρακωνσταντάκης 5 (1), Γκοντόπουλος 10 (2), Μιχαήλ 12 (2), Γεωργίου 20 (6), Κοπακάκης 2, Χάλιος 1, Κουλούρης, Δημητριάδης 31 (2).

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας-Φραγκούλης): Κόλλιας, Πανταζής 12 (2), Γκρινιάρης 12 (2), Παγώνης, Παρδακάς 14 (1), Χαρατσής, Γιώτης, Γκιζογιάννης 21 (1), Ντέντα 5, Τριανταφύλλου, Ανέστης 14 (2).

 

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ -ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 55-65

Τα δεκάλεπτα: 8-14, 19-31, 33-45, 55-65

Διαιτητές: Ρίζος-Σοφιανόπουλος

Ένωση Ιλίου  (Πανούλιας-Βελτσίστας): Ραγιάς, Μπέλλας Γ. 6 (1), Φουντάς 11 (2), Ραλλάκης 13 (1), Μπολατόγλου 7, Μπελλάς Οδ. 8 (1), Μανταλβάνος 8, Τσιουμπρής 2, Κατσαρός, Δαρμής.

ΑΟΚΧ (Παπανικολάου): Ιωακειμίδης 23 (1), Σκαμνάκης 14 (1),Κατράνας 12 (3), Ζανιδάκης 6, Κιγμέτογλου 6 ,Κελεσίδης 4, Αλεξίου, Μηντζαρίδης, Αδοντάκης, Σειραδάκης, Κουρουμούσης.

 

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ-ΠΕΡΑ 77-73

Τα δεκάλεπτα: 15-17, 27-37, 40-48, 56-56, 66-66, 77-73

Διαιτητές: Φραγκούλη-Καρακωνσταντόπουλος

Αργοναύτης Ραφήνας (Γιαννακόπουλος, Αβραμίδης): Καλογερόπουλος 10 (2), Παπακώστας, Λίτσο 18 (2), Παπαδημητρίου 9, Τύρλας 4, Παπουτσής 16 (1) Πέζος 5 (1) Μητσάκης 2, Σβάρνας 3, Κορομηλιάς, Σταμέλος 10 (1)

Πέρα (Γκαναβιας, Χαλκιαδάκης): Βαρδάλος 4 (1), Μάντακας, Βλάχος 10 (1) Τσολάκης 24 (2), Κεφαλάς 12 (2), Μαντάς 6, Γονίδης 4, Βαρσαμουλης 6, Καβαλαράκης 7.

 

ΕΦΑΟΖ-ΦΕΑ 90-85

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 38-40, 65-61, 90-85

Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ.-Σιδερης

ΕΦΑΟΖ (Μανος-Ζωηρου): Μαυροειδάκος, Μπαλαμωτής 5 (1), Δήμου 11 (1), Ζαρμακούπης 23 (4), Δρίβας 4 (1), Ραλλάτος, Αμβραζής 19 (3), Κανελλόπουλος 13 (1), Πιτούλης 6, Κριζέας 2, Μπένος 7, Σταύρου-Λειβαδίτης.

ΦΕΑ (Καρατζάς-Καρακατσάνης): Καστανιώτης 2, Μπάρδας 10 (3), Τσακίρης 4, Πανταζής, Στεργιάκης 20 (1), Καραλευθέρης 21 (2), Τρικαλιώτης 2, Λίτσος 17 (2), Αναούνης, Πανουσόπουλος 5, Μοίρας, Δρακάκης 4.


Πηγή: tsiotras.blogspot.com

Τα www.SerraikaNea.gr είναι μια διαδικτυακή ενημερωτική πύλη με ειδήσεις που αφορούν στις Σέρρες.