Επικοινωνία: info@serraikanea.gr

Αθλητικα

Σέρρες, Μπάσκετ, Γ' Εθνική: Ανταπέδωσε το διπλό ο Πανσερραϊκός στο ντέρμπι

Επιβλήθηκε στο ΔΑΚ με 63-59 των Ικάρων σε ένα ματς με δυνατές συγκινήσεις. Κομβικό για τους νικητές το επιθετικό ριμπάουντ του Γρίψιου και το καλάθι, 18 δεύτερα πριν την κόρνα της λήξης. Από τους τυπικά γηπεδούχους ηττημένους μεγάλος πρωταγωνιστής ο Κακιούζης που έφτασε στους 25 πόντους και άξιος συμπαραστάτης του ο Σιδερίδης. Για τους νικητές καλύτερος ο Παντελής Γεωργιανός. Σημείο κλειδί για το ματς τα 6 αγωνιστικά λεπτά χωρίς καλάθι στην τέταρτη περίοδο για τους κυανοκίτρινους με τον Κακιούζη να έχει ξοδέψει 2 από τα τρία time out στην 3η περίοδο και να μην μπορεί να σταματήσει το σερί που έτρεξαν τα λιοντάρια στην επίθεση και το οποίο είχε ως βάση την εξαιρετική άμυνα. Ιδιαίτερη μνεία πρέπει να γίνει για την όμορφη ατμόσφαιρα στην οποία συνέβαλαν τα εκατοντάδες παιδιά που κατέκλυσαν τις κερκίδες και οι φίλαθλοι που γέμισαν το κλειστό της κοιλάδας και παρακολούθησαν σε φίλαθλο πνεύμα την αναμέτρηση.