Επικοινωνία: info@serraikanea.gr

Αθλητικα

Σέρρες, Μπάσκετ, Πανσερραϊκός: Διπλό για τα λιοντάρια κόντρα στο Μαντουλίδη!

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους της Γ΄ Εθνικής ανδρών

 

Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου 21-20(10), 41-39(20), 63-54(30), 81-72(τελικό)

Αριστοτέλης Φλώρινας-Τιτάνες Παλαμά 18-17(10), 29-30(20), 47-40(30), 62-62(κ.α.), 67-72(τελικό)

Αετοί Βέροιας-ΣΚ Ιωάννινα 13-21(10), 22-38(20), 44-54(30), 67-67(κ.α.), 78-77(τελικό)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Φαίακας Κέρκυρας 24-8(10), 45-23(20), 65-41(30), 88-52(τελικό)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΦΟ Αριδαίας  9-15(10), 34-29(20), 53-44(30), 65-59(τελικό)

ΓΑΣ Μελίκης-Ικαροι Τρικάλων 24-22(10), 50-41(20), 73-58(30), 97-84(τελικό)

 

Ρεπό: Αίολος Τρικάλων                     

 

Η βαθμολογία

 

1) Νίκη Βόλου 11        508-442           66

2) Αίολος Τρικάλων    10        370-311           59

3) ΓΑΣ Μελίκης           10        460-383           77

4) ΣΚ Ιωάννινα            10        465-419           46

5) Τιτάνες Παλαμά     10        427-434           -7

6) Αναγέννηση Καρδίτσας     8          376-332           44

7) Ικαροι Τρικάλων     8          436-402           34

8) Αετοί Βέροιας        8          373-354           19

9) ΑΓΣ Ιωαννίνων        8          397-388           9

10) Αριστοτέλης Φλώρινας    7          392-418           -26

11) Ολυμπιακός Βόλου          6          355-376           -21

12) ΦΟ Αριδαίας        6          303-359           -56

13) Φαίακας Κέρκυρας           6          324-568           -244

 

*Αίολος Τρικάλων, Ικαροι Τρικάλων, Αναγέννηση Καρδίτσας, ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 1/12)

 

Ολυμπιακός Βόλου-Αριστοτέλης Φλώρινας

Τιτάνες Παλαμά-Αετοί Βέροιας

ΣΚ Ιωάννινα-Αναγέννηση Καρδίτσας

Φαίακας Κέρκυρας-Αίολος Τρικάλων

ΦΟ Αριδαίας-Νίκη Βόλου

Ικαροι Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

 

Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου 81-72

Δεκάλεπτα: 21-20, 41-39, 63-54, 81-72

Διαιτητές: Παζώλης-Καρακώστας

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 15(3), Βερτζάγιας 4, Σαριμπαλίδης 15(3), Σιμάκης 4, Κουτίνας 19, Παρασκευάς 6, Τσιώλης 9, Τάσσος 9, Ακούνια.

 

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Μπεκρής 7(1), Μπούρας 7(1), Ιλτσόγλου 11(1), Καραμήτσος 8(2), Μπογδάνος 27(2), Μπουσκολίτης, Σκαμάγκας, Ευτυχίδης 2, Σπανόπουλος , Μούμογλου 10(1), Χροναίος.

 

Αετοί Βέροιας-ΣΚ Ιωάννινα 78-77(67-67)

Δεκάλεπτα: 13-21, 22-38, 44-54, 67-67(κ.α.), 78-77

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Καντερές

Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης, Αναστασιάδης, Σιδηρόπουλος 2, Γιαννουζάκος 2, Γκεκόπουλος 6, Κουσιάντζας 7, Σταυρουλάκης 8(2), Μαραπίδης 28(5), Αλευρίδης 14, Ιωσηφίδης 8, Γκανάς 3(1).

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντζάρας-Μπάθας): Ζαμπέτης 17(3), Ματσάγγας 12(1), Δουρούκης 10(3), Τσιτσώνης 3(1), Βάσης 5(1), Καραμπίνης, Ξιούρας 9, Τσιρώνης, Μπάλλας 21(1).

 

ΓΑΣ Μελίκης-Ικαροι Τρικάλων 97-84

Δεκάλεπτα: 24-22, 50-41, 73-58, 97-84

Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Ηλιόπουλος

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 26(7), Μαυρίδης 17(1), Μαγαλιός, Στοϊτσης 18(2), Πεϊμανίδης, Ρογγότης, Καποδίστριας, Εσερπόγλου, Λαπατούρας 6, Ασπροπούλης, Λέφας 10(1), Ημερίδης 20(2).   

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας, Βλάχος 15(5), Κολότσιος 17(5), Κρεμμύδας 3(1), Κατσαρές 11, Τζορμπατζάκης, Μέξης 2, Τζιοβάρας 9(3), Γεωργόπουλος, Γκιουλέκας 15, Μπάρδας 2, Μακρής 10.

 

Αναγέννηση Καρδίτσας-Φαίακας Κέρκυρας 88-52

Δεκάλεπτα: 24-8, 45-23, 65-41, 88-52

Διαιτητές: Γεωργούλης-Γκέκας

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 3(1), Πεσλης 5(1), Ντούρλιας 6, Πανταζής 15(1), Δίκαρος 7, Κοβάτσεβ 9, Τσέλιος 5, Αργύρης 6(2), Μπιρνάρας 7(1), Αντωνίου 5(1), Καλλιάρας 14(1), Νότος 6(2).     

Φαίακας Κέρκυρας (Παπαγκίκας): Τσιτσές 6, Γουστέρης 2, Παπαγκίκας 8, Αυγερινός 19(4), Φουσέκης, Αγιους 8(1), Αθανασιάδης 3, Βάγιας 6.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΦΟ Αριδαίας  65-59

Δεκάλεπτα: 9-15, 34-29, 53-44, 65-59

Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπανικολάου

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 5, Καλογεράτος 12(2), Σβώλης, Παπανικολάου 3, Μάκης 4, Παπαδόπουλος 16, Δαβάνης 24(2), Φίλιος 1.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 8, Τοπαλίδης 8, Πονόπουλος 4, Παουλεάνου 6, Αβραμίδης 6(2), Μακρόπουλος 3, Στρέπκος 5, Αμπάρης 2, Γεωργάκης 15(1), Πέτκος 2.


Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

Τα αποτελέσματα

 

Μέγας Αλέξανδρος-Ασπίδα Ξάνθης 20-23(12), 32-38(20), 49-59(30), 72-82(τελικό)

ΔΕΚΑ-Απόλλων Καλαμαριάς 10-10(10), 30-26(20), 52-40(30), 77-59(τελικό)

Μαντουλίδης-Πανσερραϊκός  20-15(10), 39-36(20), 57-54(30), 63-71(τελικό)

Κένταυρος Καλικράτειας-Ελπίδα Αμπελοκήπων 20-16(10), 30-33(20), 52-45(28), 72-68(τελικό)

ΜΕΝΤ-Ζέφυρος 40-32(16), 50-34(20), 101-72(τελικό)

Ικαροι Σερρών-Μακεδονικός  16-15(10), 35-29(20), 49-46(30), 67-61(τελικό)

 

Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης      

 

Η βαθμολογία

 

1) Λεύκιππος Ξάνθης 10        384-312           72

2) Ικαροι Σερρών        10        390-327           63

3) ΜΕΝΤ          9          383-336           47

4) Μακεδονικός          9          340-303           37

5) Ελπίδα Αμπελοκήπων        9          426-401           25

6) ΔΕΚΑ           9          410-403           7

7) Πανσερραϊκός        9          410-413           -3

8) Κένταυρος Καλικράτειας    9          453-462           -9

9) Ασπίδα Ξάνθης      8          439-455           -16

10) Μέγας Αλέξανδρος          8          340-362           -22

11) Ζέφυρος    6          302-357           -55

12) Μαντουλίδης       6          414-478           -64

13) Απόλλων Καλαμαριάς      6          333-415           -82

 

 

*Λεύκιππος Ξάνθης, Μέγας Αλέξανδρος, ΜΕΝΤ, Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

 

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 1/12)

 

Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης

Απόλλων Καλαμαριάς-Μαντουλίδης

Πανσερραϊκός-Κένταυρος Καλικράτειας

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ικαροι Σερρών

Ζέφυρος-Μέγας Αλέξανδρος

Μακεδονικός-ΜΕΝΤ

πηγή: http://tsiotras.blogspot.com/2019/11/blog-post_799.html

Τα www.SerraikaNea.gr είναι μια διαδικτυακή ενημερωτική πύλη με ειδήσεις που αφορούν στις Σέρρες.