Αθλητικα

Σέρρες, Μπάσκετ, Γ.Σ. Σερρών: Σαν σε προπόνηση στην επόμενη φάση ο Γυμναστικός!

“Σβηστά”

στην επόμενη φάση ο Γυμναστικός, που διέλυσε τους Τιτάνες Δράμας για την α’φάση του Κυπέλλου ΕΚΑΣΑΜΑΘ “Τάσος Χαραλαμπίδης”. Οι γηπεδούχοι ήταν εξ αρχής το μεγάλο φαβορί για την νίκη-πρόκριση, κάτι που επιβεβαιώθηκε από την πρώτη κιόλας περίοδο.

Οι παίχτες του Γιάννη Μπουτάκογλου μπήκαν με την ορμή που τους χαρακτηρίζει και τελείωσαν το παιχνίδι από τα πρώτα δέκα λεπτά. Πως ;;; Παίζοντας άμυνα και βρίσκοντας στόχο σχεδόν σε όλες τις επιθέσεις. Αποτέλεσμα 1ης περιόδου: 30-3 ! Η συνέχεια δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετική με τον coach να κάνει εκτενές rotation, οι “ταύροι” έφτασαν στο ροζ φύλλο αγώνος.

Δεκάλεπτα: 30-3, 53-23 (ημ.), 80-30, 94-42.

Γ.Σ. Σερρών 2017 (Μπουτάκογλου): Μητρούδης 6, Λαδιάς 3 (1), Ρίζος 17 (1), Ντίκογλου 4, Λαγός 10 (1), Χατζηστεφάνου 8, Ντινούδης 15 (1), Γκολογκίνας, Ασημάκης 17 (3), Καρακώστας 5 (1), Γιαβρόπουλος 7, Τζώτζος 2.

Τιτάνες Δράμας (Κακατσίδης): Κακατσίδης, Γιαννόγλου 5 (1), Υφαντόπουλος 3 (1), Μπακάλης 7, Ανδρεάδης 7, Παπακώστας 6 (2), Σπυριδόπουλος 5 (1), Νέδης 9.

πηγή: serressport.gr