Αθλητικα

ΕΠΣ Σερρών: Οι Κληρώσεις σε Επίλεκτη, Ανώτερη και Κύπελλο - ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 21 Αυγούστου μετά την Γενική Συνέλευση της ΕΠΣΣ η Κλήρωση της Επίλεκτης, της Ανώτερης και του Κυπέλλου. Η σέντρα για τα Πρωταθλήματα στις δυο κατηγορίες θα δοθεί το Σαββατοκύριακο 14 & 15 Σεπτεμβρίου, ενώ η σέντρα για το Κύπελλο θα γίνει στις 31 Αυγούστου και 1 Σεπτεμβρίου.
Αναλυτικά οι κληρώσεις:
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ SPORTICA
 
1η Αγωνιστική
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ - ΝΕΟΧΩΡΙ
ΠΡΩΤΗ - ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ - ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ - ΧΡΥΣΟ
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΑΝΑΤΟΛΗ
 
2η Αγωνιστική
ΠΡΩΤΗ - ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΝΕΟΧΩΡΙ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ - ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
ΧΡΥΣΟ- ΑΜΜΟΥΔΙΑ
ΑΝΑΤΟΛΗ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
 
3η Αγωνιστική
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ - ΠΡΩΤΗ
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ - ΝΕΟΧΩΡΙ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
ΑΝΑΤΟΛΗ - ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ - ΧΡΥΣΟ
 
4η Αγωνιστική
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ - ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
ΠΡΩΤΗ - ΑΜΜΟΥΔΙΑ
ΝΕΟΧΩΡΙ - ΑΝΑΤΟΛΗ
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΧΡΥΣΟ - ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
 
5η Αγωνιστική
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
ΑΝΑΤΟΛΗ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ - ΠΡΩΤΗ
ΧΡΥΣΟ - ΝΕΟΧΩΡΙ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ - ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
 
6η Αγωνιστική
ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ - ΑΝΑΤΟΛΗ
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ - ΧΡΥΣΟ
ΠΡΩΤΗ - ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
ΝΕΟΧΩΡΙ - ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
 
7η Αγωνιστική
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ - ΑΝΑΤΟΛΗ
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ - ΑΜΜΟΥΔΙΑ
ΧΡΥΣΟ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ - ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΝΕΟΧΩΡΙ - ΠΡΩΤΗ
 
8η Αγωνιστική
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ - ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΑΝΑΤΟΛΗ - ΧΡΥΣΟ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ - ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ - ΝΕΟΧΩΡΙ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ - ΠΡΩΤΗ
 
9η Αγωνιστική
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ - ΧΡΥΣΟ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ - ΑΝΑΤΟΛΗ
ΝΕΟΧΩΡΙ - ΑΜΜΟΥΔΙΑ
ΠΡΩΤΗ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ - ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
 
10η Αγωνιστική
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ - ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΧΡΥΣΟ - ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ - ΝΕΟΧΩΡΙ
ΑΝΑΤΟΛΗ - ΠΡΩΤΗ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ - ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
 
11η Αγωνιστική
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ - ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΝΕΟΧΩΡΙ - ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
ΠΡΩΤΗ - ΧΡΥΣΟ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ - ΑΝΑΤΟΛΗ
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ - ΑΜΜΟΥΔΙΑ
 
ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-Β’ ΟΜΙΛΟΣ- SPORTICA
 
1η Αγωνιστική
ΚΕΡΚΙΝΗ - ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ - ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ - ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ - Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ
Ρεπό: ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
 
2η Αγωνιστική
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΚΕΡΚΙΝΗ
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ - ΧΡΙΣΤΟΣ
ΔΑΣΟΧΩΡΙ - ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ - Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ
Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ - ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
Ρεπό: ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
 
3η Αγωνιστική
ΚΕΡΚΙΝΗ - ΧΡΙΣΤΟΣ
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ - ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ - ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ - ΡΟΔΟΠΟΛΗ
Ρεπό: Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ
 
4η Αγωνιστική
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ - ΚΕΡΚΙΝΗ
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ - Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ
Ρεπό: ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
 
5η Αγωνιστική
ΚΕΡΚΙΝΗ - ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ - ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ - ΧΡΙΣΤΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ - ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ - ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
Ρεπό - ΔΑΣΟΧΩΡΙ
 
6η Αγωνιστική 
Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ - ΚΕΡΚΙΝΗ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ - Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ - ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ
Ρεπό: ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
 
7η Αγωνιστική 
ΚΕΡΚΙΝΗ - Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ - Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ - ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
ΔΑΣΟΧΩΡΙ - ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ - ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
Ρεπό: ΧΡΙΣΤΟΣ
 
8η Αγωνιστική
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ - ΚΕΡΚΙΝΗ
Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ - ΡΟΔΟΠΟΛΗ
Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ - ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
Ρεπό: ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
 
9η Αγωνιστική
ΚΕΡΚΙΝΗ - ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΔΑΣΟΧΩΡΙ - ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ - Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
Ρεπό: Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ
 
10η Αγωνιστική
ΔΑΣΟΧΩΡΙ - ΚΕΡΚΙΝΗ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ - ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ - ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ - ΧΡΙΣΤΟΣ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ - ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
Ρεπό: ΡΟΔΟΠΟΛΗ
 
11η Αγωνιστική
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ - Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ - Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ
Ρεπό: ΚΕΡΚΙΝΗ
 
ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-Β’ ΟΜΙΛΟΣ- SPORTICA
1η Αγωνιστική
Ν.ΖΙΧΝΗ - ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ - ΛΕΥΚΩΝΑΣ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ - ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - ΗΡΑΚΛΗΣ
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
Ρεπό: ΠΗΓΑΣΟΣ
 
2η Αγωνιστική
ΠΗΓΑΣΟΣ - Ν.ΖΙΧΝΗ
ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ - ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ - ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑ- ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ - ΗΡΑΚΛΗΣ
Ρεπό: ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
 
3η Αγωνιστική
Ν.ΖΙΧΝΗ - ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ - ΛΕΥΚΩΝΑΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑ
Ρεπό - ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
 
4η Αγωνιστική
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ - Ν.ΖΙΧΝΗ
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ - ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑ - ΛΕΥΚΩΝΑΣ
Ρεπό - ΗΡΑΚΛΗΣ
 
5η Αγωνιστική
Ν.ΖΙΧΝΗ - ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ - ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ - ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ
ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑ - ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ
Ρεπό: ΛΕΥΚΩΝΑΣ
 
6η Αγωνιστική 
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ - Ν.ΖΙΧΝΗ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ - ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑ
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΛΕΥΚΩΝΑΣ
Ρεπό: ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ
 
7η Αγωνιστική 
Ν.ΖΙΧΝΗ - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΗΡΑΚΛΗΣ - ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑ - ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
ΛΕΥΚΩΝΑΣ - ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ
Ρεπό: ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
 
8η Αγωνιστική
ΗΡΑΚΛΗΣ - Ν.ΖΙΧΝΗ
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ - ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑ
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ - ΛΕΥΚΩΝΑΣ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ - ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ - ΠΗΓΑΣΟΣ
Ρεπό: ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
 
9η Αγωνιστική
Ν.ΖΙΧΝΗ - ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ
ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ - ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ - ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
Ρεπό: ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
 
10η Αγωνιστική
ΛΕΥΚΩΝΑΣ - Ν.ΖΙΧΝΗ
ΗΡΑΚΛΗΣ - ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ - ΠΗΓΑΣΟΣ
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ - ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
Ρεπό: ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑ
 
11η Αγωνιστική
ΕΜΜ.ΠΑΠΑΣ - ΛΕΥΚΩΝΑΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑ
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
Ρεπό: Ν.ΖΙΧΝΗ
 
ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ - BRISTOT
 
ΑΓΩΝΕΣ 1ης ΦΑΣΗΣ
1η Ζώνη
1) ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ-ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
2) ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ
3) ΚΕΡΚΙΝΗ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΟΣ: ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ, ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
 
2η Ζώνη
1) Ν.ΤΥΡΟΛΟΗ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ
2) Κ.ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ
3) ΗΡΑΚΛΗΣ-ΧΡΙΣΤΟΣ
ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΟΣ: ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ
 
3η Ζώνη
1) ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
2) ΠΟΣ 2000-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
3) ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΝΙΓΡΙΤΑ 2018
ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΟΣ: ΠΗΓΑΣΟΣ
 
 4η Ζώνη
1) ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ-ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
2) ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
3) ΕΜΜΑΝΠΟΥΛ ΠΑΠΑΣ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΟΣ: ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ

Τα www.SerraikaNea.gr είναι μια διαδικτυακή ενημερωτική πύλη με ειδήσεις που αφορούν στις Σέρρες.

Ο Καιρός

Cloudy

3°C

Σέρρες

Cloudy

Humidity: 54%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019

    Snow Showers 3°C 1°C

  • 05 Jan 2019

    Mostly Cloudy 2°C -4°C