Αθλητικα

Σέρρες: Ίκαροι σε περιπέτειες, «Λιονταρίνες» & «λιονταράκια» στα καλύτερά τους, όλα τα αποτελέσματα του Σ/Κ και 438 κλικ!

Οι Ίκαροι με την ψυχολογία στα… «τάρταρα»...

Σε περιπέτειες μπαίνουν πλέον οι Ικαροι, αφού η τελευταία ήττα (την Κυριακή 10/2) από τον ουραγό Μακεδονικό, αναμένεται να αποτελέσει θρυαλίδα εξελίξεων στην ομάδα, καθώς τα περιθώρια για την παραμονή στην Β’ Εθνική στενεύουν επικίνδυνα.

Οι παίκτες του Κώστα Σίσκου μπορεί να είχαν το προβάδισμα στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως το μπλακ άουτ στο τελευταίο δεκάλεπτο, έδωσε τη δυνατότητα στο Μακεδονικό να πιστέψει στη νίκη, η οποία και ήρθε στο φινάλε, χάρη στην ευστοχία της ομάδας στις κρίσιμες επιθέσεις.

 

Η ψυχολογία στην ομάδα είναι το ζητούμενο, καθώς αδιαμφισβήτητη είναι η αξία των παικτών που απαρτίζουν την ομάδα. Εν αναμονή των εξελίξεων, οι οποίες δρομολογούνται μάλλον πριν το εκτός έδρας παιχνίδι με την Ελευθερούπολη την ερχόμενη Κυριακή.

“Λιονταρίνες” αποφασισμένες πατούν γερά στο παρκέ!

Τα κορίτσια του Πανσερραϊκού, από την άλλη, έχουν βρει τα πατήματά τους στο παρκέ του γηπέδου, και δείχνουν παιχνίδι με παιχνίδι, ότιαποτελούν δεμένη ομάδα, που στηρίζεται η μια στην άλλη και δεν τις πτοούν τυχόν τραυματισμοί και απουσίες.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα, ότι παρά τον τραυματισμό της αρχηγού Πελτέκη (σχίστηκε η μύτη της) στον προηγούμενο αγώνα, η οποία απουσίασε (ήταν όμως στον πάγκο) από τον χθεσινό κρίσιμο αγώνα με την Ολύμπια Λάρισας, οι συμπαίκτριές της έπαιξαν με αποφασιστικότητα και όχι μόνο πήραν το ροζ φύλο αγώνα, αλλά καλυψαν και την διαφορά της ήττας, του πρώτου αγώνα, κάτι που μπορεί να αποδειχθεί πολύτιμο στη μάχη για την παραμονή.

Πρώτο βήμα πρόκρισης για τα “λιονταράκια”

Πρώτο βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος, έκαναν και τα “λιονταράκια” της παιδικής ομάδας μπάσκετ του Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός κερδίζοντας με άνεση την αντίστοιχη ομάδα της Ελευθερούπολης.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  13η Αγωνιστική – Κυριακή 10/2/19

  • Πανσερραϊκός – Ολύμπια Λάρισας 49-38 (117 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 14-9, 20-17, 37-27, 49-38
    • Πανσερραϊκός (Τατιτζικίδης) Κουτούση 17, Μπακιρτζίδου 9, Χωλοπούλου 7, Μίχου 5, Θανοπούλου 4, Τσάντα 3(1), Πιτσιάβα 2, Χύσα 2, Γκανάτσιου
    • Ολύμπια Λάρισας (Πάρης) Μοδεά 8, Σολωμού 8, Κουτσιουνάρη 7(1), Σουλιώτη 7, Μιχαηλίδου 4, Πατούνη 4, Μαργαρίτη
  • Τιτάνες Δράμας – Ολυμπιακός Βόλου 65-50
  • Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 59-69
  • Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΕ Πυλαιας 56-66
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Άρης Θεσσαλονίκης 44-44 κ.δ 54-50 ΤΕΛΙΚΟ
  • Παναθλητικός Συκεών – ΠΑΣ Γιάννενα 55-47

Βαθμολογία (13 Ματς)

  1. Παναθλητικός Συκεών 26β. 92-674
  2. ΑΕ Πυλαιας 24β. 953-726
  3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 23. 794-650
  4. ΠΑΣ Γιάννενα 22β. 797-621
  5. Άρης Θεσσαλονίκης 20β. 815-661
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 20β. 728-631
  7. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 19β. 793-738
  8. Πανσερραϊκός 18β. 715-770
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 17β. 698-784
  10. Ολύμπια Λάρισας 16β. 578-737
  11. Τιτάνες Δράμας 16β. 620-864
  12. Ολυμπιακός Βόλου 13β. 467-1024
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
 
Α2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισα
 
Επόμενη 14η Αγωνιστική (16-17/2/19)
  • ΑΕ Πυλαιας – Τιτάνες Δράμας
  • Ολύμπια Λάρισας – Απόλλων Καλαμαριάς
  • ΠΑΣ Γιάννενα – Πανσερραϊκός
  • Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – Παναθλητικός Συκεών
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης
  • Ολυμπιακός Βόλου – Άρης Θεσσαλονίκης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  17η Αγωνιστική (9-10/2/19) 5μμ.

Σάββατο 9/2

  • Φίλιππος Βέροιας – Ερμής Λαγκαδά 65-58

Κυριακή 10/2

  • Γέφυρα – ΣΑΑΚ Ανατόλια 68-76
  • ΑΟ Αγρινίου – Χαλκηδόνα 71-71 κ.δ 79-80 ΤΕΛΙΚΟ
  • ΓΣ Φάρσαλα – Έσπερος Λαμίας 79-66
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Στρατώνι 72-65
  • Μακεδονικός  – Ίκαροι Σερρών 71-68
    • Δεκάλεπτα: 16-24, 35-38, 49-56, 71-68
    • Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Ντόγκας
    • Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 8, Κοντσές, Μπάρζου, Κουντουράτζογλου 16 (1), Τσινόπουλος 12 (2), Ουλουσίδης 20 (2), Καλογεράτος 5, Χαντζίδης 10, Διαμαντής, Ιωαννίδης Κομματάς, Καραθανάσης
    • Ίκαροι STIHL (Σίσκος): Κάττος 2, Δούκας, Σιδερίδης, Γεωργιανός, Κακιούζης 26, Κουτσοκώστας 7 (1), Γκούτζιας, Παπαδόπουλος, Καραμπέκης 2, Θολιώτης 5, Φώτογλου 18, Δαλαγκόζης.
  • ΓΣ Νίκη Βόλου – Φαίακας Κέρκυρας 73-65
  • ΧΑΝΘ – ΓΣ Ελευθερούπολης 65-72

Βαθμολογία (17 ματς)

  1. ΣΑΑΚ Ανατόλια 33β. 1389-1197
  2. ΓΣ Ελευθερούπολης 29β. 1241-1120
  3. ΑΟ Αγρινίου 29β. 1256-1176
  4. Φίλιππος Βέροιας 27β. 1143-1187
  5. Μαχητές Δόξα Πεύκων 26β. 1162-1134
  6. Ερμής Λαγκαδά 26β. 1188-1143
  7. ΧΑΝΘ 26β. 1195-1171
  8. ΓΣ Νίκη Βόλου 25β. 1221-1240
  9. Χαλκηδόνα 25β. 1119-1150
  10. ΓΣ Φάρσαλα 24β. 1212-1234
  11. Έσπερος Λαμίας 24β. 1188-1211
  12. Γέφυρα 24β. 1148-1212
  13. Φαίακας Κέρκυρας 24β. 1170-1251
  14. Στρατώνι 23β. 1156-1184
  15. Ίκαροι Σερρών 22β. 1134-1175
  16. Μακεδονικός 21β. 1100-1251

Επόμενη 18η Αγωνιστική (16-17/2/19)

  • ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΧΑΝΘ
  • Ερμής Λαγκαδά – Γέφυρα
  • Χαλκηδόνα – Φίλιππος Βέροιας
  • Έσπερος Λαμίας – ΑΟ Αγρινίου
  • Στρατώνι – ΓΣ Φάρσαλα
  • Φαίακας Κέρκυρας – Μαχητές Δόξα Πεύκων
  • Μακεδονικός  – ΓΣ Νίκη Βόλου
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Ίκαροι Σερρών

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 19η Αγωνιστική (9-10/2/19)

Σάββατο 9/2

  • Αστέρας Καβάλας – ΚΑΟ Δράμας 77-40
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Τιτάνες Δράμας 78-45 (73 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 23-15, 55-29, 65-40, 78-45
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Μπουτάκογλου) Ασημάκης 31(2), Ιωαννίδης 13, Καρακώστας 11(1), Χατζής 6, Ντίκογλου 4, Σκαλιστής 3(1), Δεληγιάννης 2, Iακωβίδης 2, Γιαβρόπουλος, Γκολογκίνας, Λαδιάς, Ντινούδης,
    • Τιτάνες Δράμας (Ρίζος) Γουδούτσης 16, Σπυριδόπουλος 11, Δημητρίου 5(1), Καραγιαννίδης 5(1), Κουταλίδης 5, Υφαντόπουλος 2, Μουσικάς 1, Βιδάκης, Γιαννόγλου, Καρακασίδης, Μπακάλης, Παπαδόπουλος
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΕ Δοξάτου Δράμας 50-61
    • Τα Δεκάλεπτα: 11-14, 32-28, 43-46, 50-61
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Κηρύκος) Στάσας 13(1), Ζωηρός 12, Γιαννάτος 11(1), Νιφορίδης 10, Πολεμαρχάκης 2, Τάσκος 1, Ψάρρας 1, Χαραλαμπίδης,
    • ΑΕ Δοξάτου Δράμας (Αραβίδης)  Μαζαράκης 17, Διάκου 14(1), Κυριάκου 12(1), Γετερίδης 8,  Αραβίδης 4, Κοπαράνης 4, Ναλμπάντης 2, Αρβανιτίδης, Βολτσάκης, Πορφυριάδης
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 95-56
    • Τα Δεκάλεπτα: 23-13, 53-31, 78-41, 95-56
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης)  18, ΓιοβάνηςΛαγός 14(2), Καραμπατζάκης 12(1), Δροσινός 11(1), Χαβαλές 10,  Θεοδωρόπουλος 9(1), Γάτος 8, Δούμας 6, Αχτσής 5(1), Κοτόπουλος 2,  Θεοφανίδης
    • Δόξα ΑΓΣ Βώλακα (Σίγγος Η. ) Αρμέν 18(1), Σίγγος Γ. 18, Σίγγος Η. 15, Δόνογλου 3(1), Μίρκου 2,
  • ΑΟ Ηράκλειας – Μακεδόνες Κρηνίδων 20-0 α.α
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
 
ΓΣ Σέρρες2017-Τιτάνες Δράμας 78-45
 
Κυριακή 10/2
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Πανσερραϊκός 50-85
    • ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-26, 12-17, 22-24, 7-18. 50-85
    • ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ Α.Ο.:Σταυριανίδης 12(2), Αποστολίδης 13(2), Νυμφόπουλος 4, Ζήσης, Στάϊκος, Πατάνταλης 6(1), Βουβαλίδης, Κουτσίδης 13(1), Ζαυλάς 2.
    •  Μ.Γ.Σ. ΠΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ: Πεχλιβάνης 20(5), Φραγκούλης 14(2), Γεωργιανός 4, Αποστολίδης 4, Τράκας 6, Χορτομάρης 5(1), Συμεωνίδης 15, Τσανάκας, Σταματόπουλος 8, Παρχαρίδης 7(2), Πεχλιβάνος 2, Ιωσηφίδης.

Ρεπό: Παγγαίο ΠΓΣ

Βαθμολογία (19 Ματς)

  1. ΓΣ Σέρρες 2017 34β. 1246-833
  2. Πανσερραϊκός 33β. 1335-771
  3. Αστέρας Καβάλας 32β. 1315-837
  4. ΚΑΟ Δράμας 31β. 1151-1005
  5. Ορφέας Νέου Σκοπού 30β. 1036-897
  6. Τιτάνες Δράμας 27β. 1206-1263
  7. ΑΟ Προσοτσάνης 27β. 998-1102
  8. ΑΟ Ηράκλειας 23β. 903-1064
  9. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 23β. 762-854
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 23β. 1034-1245
  11. Παγγαίο ΠΓΣ 21β. 809-1076
  12. ***Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 18β. 854-1321
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-360
Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα/Πανσερραϊκός, Αστέρας Καβάλας, ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΟ Ηράκλειας, Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου και Παγγαίο ΠΓΣ πραγματοποίησαν το ρεπό τους/***Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών

Επόμενη 20η Αγωνιστική (16-17/2/19)

  • Δόξα ΑΓΣ Βώλακα – ΓΣ Σέρρες 2017
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – ΑΟ Ηράκλειας
  • Τιτάνες Δράμας – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • ΚΑΟ Δράμας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Πανσερραϊκός – Αστέρας Καβάλας
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΑΟ Προσοτσάνης

Ρεπό: Μακεδόνες Κρηνίδων


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ 

Β’ Φάση – Προημιτελικά

  • Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (9-10/2/19)

Τα 1α Ματς

  • Ένωση Καβάλας –Ίκαροι Σερρών 71-59
  • Ασπίδα Ξάνθης – ΑΟ Ολυμπιάδας 81-54
  • Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας 78-69
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Αρίωνας Ξάνθης 67-60

Πανσερραϊκός, Ένωση Καβάλας, Ασπίδα Ξάνθης και ΓΑΣ Κομοτηνής έκαναν το 1-0 στη σειρά των αγώνων

τα 2ο ματς θα διεξαχθούν στις 16-17/2/19

  • Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός
  • Ίκαροι Σερρών – Ένωση Καβάλας
  • ΑΟ Ολυμπιάδας – Ασπίδα Ξάνθης
  • Αρίωνας Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνής

Ενώ τα 3α (όπου χρειαστούν) στις 2/3/19

Οι ομάδες που θα κάνουν 2 νίκες σε μαξιμουμ τριών αναμετρήσεων, προκρίνονται στα Ημιτελικά της Διοργάνωσης

Ο Πανσερραϊκός έχει πλεονέκτημα έδρας κόντρα στους Τιτάνες Δράμας, ενώ οι  Ίκαροι Σερρών έχουν μειονέκτημα έδρας κόντρα στην Ένωση Καβάλας


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 

  • Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (9-10/2/19)

Βαθμολογία (10 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 18β. 459-295
  2. Ένωση Καβάλας 16β. 352-191
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 14β. 271-292
  4. Ασπίδα Ξάνθης 2001 12β. 242-196
  5. Πανσερραϊκός 11β. 220-270
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-160
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-160

Επόμενη 11η Αγωνιστική (16-17/2/19)

  • Ίκαροι Σερρών – Ένωση Καβάλας
  • Αστέρας Καβάλας – Πανσερραϊκός
  • Ασπίδα Ξάνθης – Τιτάνες Γυναικών Δράμας –

Ρεπό: ΓΑΣ Κομοτηνής


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

Β’ Φάση – Προημιτελικά Τα 1α Ματς

Σάββατο 9/2/19

  • Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο – ΓΣ Ελευθερούπολης 73-44 (138 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 19-10, 35-18, 64-37, 73-44
    • Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο (Κοκολιός –Ιωσηφίδης) Βασιλείου, Δάρατζης, Δρουμαλιάς, Ιωαννίδης, Καντάς, Κολοβής, Λάτσιος, Μελαδιανός, Ξακουστός, Παυλίδης, Ράγιας, Φραγκάκης
    • ΓΣ Ελευθερούπολης (Τερζής) Αναστασιάδης,Αντωνιάδης, Βούτας, Γεωργούδης, Δαλικράνης, Διττόπουλος, Κωνσταντάς, Μπιτζηλαίος, Παππάς, Παστράς, Φιλινκρίδης, Χαριτίδης,
  • Αρίωνας Ξάνθης – Αίαντας Κομοτηνής 54-42
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Λεύκιππος Ξάνθης 51-53
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
 
Παιδικό-Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός
 
Κυριακή 10/2/19
  • Αστέρας Καβάλας –Ίκαροι Σερρών 74-70
  • Τα Δεκάλεπτα: 28-14, 48-41, 65-56, 74-70
  • Πανσερραϊκός, Αστέρας Καβάλας, Αρίωνας Ξάνθης και Λεύκιππος Ξάνθης έκαναν το 1-0 στη σειρά των αγώνων

τα 2ο ματς θα διεξαχθούν στις 23-24/2/19

  •  Αίαντας Κομοτηνής – Αρίωνας Ξάνθης
  • Λεύκιππος Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο
  • Ίκαροι Σερρών – Αστέρας Καβάλας

ενώ τα 3α (όπου χρειαστούν) στις 9-10/3/19

 Οι ομάδες που θα κάνουν 2 νίκες προκρίνονται στα Ημιτελικά της Διοργάνωσης

Ο Πανσερραϊκός έχει πλεονέκτημα έδρας κόντρα στο ΓΣ Ελευθερούπολης, ενώ οι  Ίκαροι Σερρών έχουν μειονέκτημα έδρας κόντρα στον Αστέρα Καβάλας


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

Α’ ΌΜΙΛΟΣ 9η Αγωνιστική (9-10/2/19)

Σαββάτο 9/2

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Πάνθηρες Καβάλας 55-55 κ.δ. 64-64 1η παρ. 76-70 ΤΕΛΙΚΟ
    • Τα Δεκάλεπτα: 10-13, 23-28, 37-43, 55-55 κ.δ. 64-64 1η παρ. 76-70 ΤΕΛΙΚΟ
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Καράγκουτης) Βλάχου, Γκαβανόζη, Γκάλιου, Δημητριάδου Α. Δημητριάδου Φ. Ελέζι, Κουτσιαντζή, Μανδανά, Στρατή, Τσουλούφα, Χριστοδούλου
    • Πάνθηρες Καβάλας (Δημητριάδης) Ανδρεάδου, Αποστολίδου, Βαμβακίδου, Βελλίδου, Δανηιλίδου, Κερανοπούλου, Λαδαρού, Πετρίδου, Πλεξούδα, Σεμερτζίδου, Χατζηαντωνίου, Χατζηνικολάου
  • Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Γυναικών Δράμας 35-40 (110 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 8-14, 13-25, 19-32, 35-40
    • Ίκαροι Σερρών (Κηρύκος) Ασουχίδου, Βαρούτη Α.Βαρούτη Χ. Γιαλαμά, Καρακολίδου, Μπιρμπίλη, Πανταλέων,Παπαδοπούλου, Πολυχρονίου, Χορτομάνη
    • Τιτάνες Γυναικών Δράμας (Καγιάογλου) Αθανασίου, Παπακωνσταντίνου, Σούλο, Στοϊκου, Τσοκαταρίδου, Φιλιππίδου,

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
 
ΚορασίδεςΊκαροι Σερρών - Τιτάνες Γ
 
Βαθμολογία (9 Ματς)
  1. Ένωση Καβάλας 14β.451-193
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 12β. 333-374
  3. Πάνθηρες Καβάλας 10β. 293-348
  4. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 9β. 219-299
  5. Ίκαροι Σερρών 9β. 257-336

Επόμενη 10η Αγωνιστική (23-24/2/19)

  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Ένωση Καβάλας
  • Πάνθηρες Καβάλας – Ίκαροι Σερρών

Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού

Πηγή: anexartitos.gr

Τα www.SerraikaNea.gr είναι μια διαδικτυακή ενημερωτική πύλη με ειδήσεις που αφορούν στις Σέρρες.

Ο Καιρός

Cloudy

3°C

Σέρρες

Cloudy

Humidity: 54%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019

    Snow Showers 3°C 1°C

  • 05 Jan 2019

    Mostly Cloudy 2°C -4°C